Araç Kullanırken Gözünüz Yolda Olsun

Kategori : Mobil Rich Media Display Reklamları
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Mekan- Temelli Reklam
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Opet Ajans(lar) : Pure New Media KoçZer

Pazarlama hedefi: Araştırmalara göre son dönemdeki trafik kazalarının nedenlerinden biri “akıllı” telefonlar. Mesajlaşmak kaza riskini 23 kat, telefonla birisini aramak 2,8 kat, telefona ulaşmaya çalışmak 1,4 kat arttırıyor. Dolayısıyla Opet ile trafik kuralları konusundaki hassasiyeti bu araştırma sonuçları ile birleştirilerek trafikte telefon kullanmanın tehlikeli bir davranış olduğuna dikkat çekmek ve bu konuda bir farkındalık yaratmak istendi.

Kampanyanın amacı: Trafikte telefon kullanmanın tehlikeli bir davranış olduğuna dikkat çekmek ve bu konuda bir farkındalık yaratmak.

Hedef kitle: Hedef kitle 18-45+ yaş arası araba sahibi olan, araç kullanan, trafikte olan herkesti.

Yaratıcı strateji: Hedef kitlesi yollarda olan Opet ile mobil dünyanın gelişmiş teknolojilerini de kullanarak araç kullanırken cep telefonu ile ilgilenmenin ne kadar riskli olduğuna dikkat çekmek istendi.

Uygulama: • Daha önce yapılmamış bir yöntem ile projeyi hayat geçirmek projenin başarısını belirleyen kritik faktörler oldu.

• Bugüne kadarki benzer projelerin standart yollar ile yapılmasına karşılık Opet’in projeyi farklı bir şekilde ele almış olması akılda kalma ve konuşulma oranını da arttırdı.

Sonuç: Toplam 1.849.044 gösterim,

Toplam 180.945 tıklama

Toplam tıklanma oranı %11,5 CTR

Toplam 1.550.051 sürücüye yaratıcı mobil bannerlarına ulaşıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://youtu.be/N_JOIOrmxN4