MENÜ

Avon Girl

Kategori : Sosyal Medya Aplikasyonları
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Avon Ajans(lar) : Digital Youth

Pazarlama hedefi: Avon, 13-18 yaş grubundaki kızlarla marka iletişimi kurmayı, bu stratejiyi sosyal medyada da devam ettirmek üzere Facebook sayfasındaki hedef kitle popülasyonunu arttırmayı amaçladı.

Kampanya amacı: Gençlerin ünlüleri takip etmekten çok kendilerini bir star olarak gördüğü bu yeni dönemde hedef, Avon Türkiye Facebook sayfasında gençlerin bu hissini kuvvetlendirecek bir platform sağlamak ve Avon Türkiye Facebook sayfasına doğru hedef kitleden 20.000 yeni üye çekmek olarak belirlendi.

Hedef kitle:13 -24 yaş arası genç kızlar

Yaratıcı strateji: İçeriği tamamen kullanıcının kendi profil bilgilerinden oluşan 18 sayfalık dolu dolu bir genç kız dergisi AvonGirl geliştirildi.

Uygulama: Genç kızların tek tıkla oluşturabilecekleri, tamamen interaktif bir dergi uygulaması geliştirildi. Genç kızlar kapak kızı olarak kendi fotoğraflarını seçti ve sonrasında genç kızın profil verilerini çeken uygulamayla, AvonGirl dergisinin farklı bölümleri oluşturuldu. Astroloji, kişilik testi, moda, magazin gibi gerçek bir dergiyi aratmayacak birçok bölüm tamamen derginin sahibi genç kızdan ve arkadaşlarından bahsetti ve eğlenceli bir deneyim yaşattı.

Sonuç: Kampanya sırasında 13-18 yaş arası 14.000 genç kız uygulamayı kullanmaya, toplamda 40.800 genç kız Avon Türkiye sayfasını takip etmeye başladı. Avon Türkiye Facebook Sayfası, Türkiye'de kozmetik/güzellik markaları arasında en fazla üyeye sahip marka sayfası oldu. Dünyada ise, tüm Avon pazarları arasında 2.sırada yer aldı.Avon içerisinde ‘best practice’ olarak gösterildi ve diğer ülkelerdeki tüm Avon birimlerine tanıtıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://files.digitalyouth.com.tr/project-video/avon-girl.mp4