MENÜ

Doritos Jurassic World

Kategori : Mobil Rich Media Display Reklamları
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : PepsiCo Ajans(lar) : OMD AdColony Turkey

Pazarlama hedefi: Doritos Jurassic World Fallen Kingdom sponsorluğunu duyurmak ve Kosta Rika'ya gezi hediye edilen promosyona katılım sağlamak.

Kampanyanın Amacı: Jurassic World Fallen Kingdom filminin heyecanını tüketicilere Doritos tarzıyla yaşatmak, dinazorlar adası Kosta Rika'yı onlara deneyimleterek kampanya katılımını artırmak.

Hedef Kitle: 15-25 yaş arası, mobil odaklı, oyun ve eğlenceyi tutkunu gençler.

Yaratıcı Strateji: Mobil teknolojiler kullanılarak gençler dinozorlarla karşı karşıya getirildi ve dinozorların vahşice koşup ekranı kırdıkları esnada, haptic teknoloji kullanılarak gençlerin telefonlarına titreşimler gönderildi.

Uygulama: Videonun sonunda, 360 teknolojiyi kullanarak, adanın dibine kadar deneyimlenmesi sağlandı. Son olarak kullanıcılara web sitesine tıklayarak Kosta Rika seyahati çekilişine katılma şansı sunuldu.

Sonuç: Kampanya ile mobil reklam videosunun tamamı 1.000.000’dan fazla kez izlendi, 986.993 tekil Z kuşağı kullanıcısına ulaştı. Sanal tur ile 20.000'den fazla kullanıcı adayı gezme fırsatı buldu. Kampanya sonucunda 10.000’den fazla kullanıcı çekilişe katılmak için web sitesini ziyaret etti. Kampanya özelinde Nielsen ile yapılan araştırmanın sonucuna göre reklam hatırlanma oranlarında %6.5 artış görülürken kampanyadan iki hafta sonra 10 kullanıcıdan 6’sı reklamı hatırladı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=M9RY9WQ7Ms4&feature=youtu.be