MENÜ

ETİ CİNOJİ KAMPANYASI

Kategori : Native Advertising
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Eti Ajans(lar) : MG Media Onedio

Pazarlama hedefi: Eti Cin’in marka değerini ve bilinirliğini artırmak. Eti Cin’in satışlarına pazarlama iletişimi desteği sağlamak.

Kampanyanın amacı: Eti Cin’in maskotu olan Cinojiler ile tüketiciler arasında bağ kurmak. Bu amaç doğrultusunda, Eti Cin karakterini eğlence, sevimlilik, mutluluk ve neşelenme duyguları ile bağdaştıran yeni medya kullanımları yapmak.

Hedef kitle: 13-35 çocuk/gençlerin yanı sıra, yetişkin/genç yetişkinler

Yaratıcı strateji: Hedefler doğrultusunda belirlenen stratejinin temeli madde madde; 
-Kullanıcılarla marka arasında duygusal bağ yaratma, 
-Ürün ve markayı briefte belirtilen sevimlilik, mutluluk, neşe temalarıyla özdeşleştirme, 
bunu yaparken; interaktif bir medya kullanımı ile kullanıcıya aksiyon aldırma, 
-Reklamı doğal içeriğe entegre etme, şeklinde sıralanabilir. 

Uygulama: Eti Cin’in özdeşleştirilmek istenen pozitif, sevimli ve neşeli marka karakteri ile uyumlu kalpli emoji ve gülen emojiyi özellikle tercih edilidi. Eti Cin’in maskotu olan Cin karakterini başrole koyarak, kategoriye göre video yönlendirmelerini de bu karakterler üzerinden yapıldı.

Sonuç: Kampanya sonucunda gülen cinoji 6.910.850 kez, kalpli göz cinoji ise; 6.404.917 kez tıklandı. Proje toplamda 386.198.374 görüntülenme elde etti. Tüm bunlara ek olarak; kategoriler sekmesi altında sıralanan emojilerden, cinojiler kullanıcıları 123.944 defa gülen yüz cinojisi ile etiketlenmiş videolara, 125.328 defa da kalpli göz cinojisi ile etiketlenmiş, güldüren videolara yönlendirdi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: http://files.gs-ist.com/_IkXZ0I2aa2DJsR