MENÜ

Her Halin Bi’ Başka LCW Dream

Reklamveren : LC Waikiki Ajans(lar) : Isobar SEM AdColony Turkey

Pazarlama hedefi : LCW Dream marka bilinirliğinde +3 puan artış.

Reklamın hedefleri : Sadece dijital kampanya olarak kurgulanan LCW Dream lansmanında Spotify ayağında hedef kitlede 3 frekans ile 800+ erişim hedeflendi.

Hedef kitle: 25-44 yaş aralığında çalışan kadın hedef kitle

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Spotify hedef kitlenin anlık modlarını tahmin edebilecek ve kampanya mesajını kişiselleştirebilecek platformdu. Hedef kitlenin müzikle yaşadığı, modlarını müzikle ifade ettiği biliniyordu. Spotify’in şarkı ve zaman hedefleme yetkinlikleri ise hedef kitlenin hangi anda hangi mesajı duymaya açık olduğunu açıkça ortaya koyuyordu. Bu nedenle sadece dijital olarak örülen kampanyanın en önemli ayağı Spotify olarak belirlendi. Spotify’da listelenen milyonlarca şarkının arasından en çok dinlenenler, üç ana kategoriyle eşleştirildi. Dinledikleri şarkılardan yapılan mod çıkarımlarına ek olarak, mesajlar hafta sonu ve hafta içi olarak çeşitlendirildi. Hedeflenen kitlenin iş hayatı da hikayeye katıldı. Hafta içi gündüz saatlerinde, eve döneceği an hayal ettirildi. Hafta sonu akşam saatlerinde ise evdeki pijama rahatlığı hissettirildi. Dinledikleri şarkılar ve modları doğrultusunda kişiselleştirilmiş mesajlar aktarıldı ve portföydeki en uygun ürünler gösterilerek 3 mod ve 2 zaman kırılımıyla üretilen 6 farklı spot üretildi.
 

İnteraktif Taktikler: Spotify’in demografik hedeflemesinin yanı sıra hedef kitleyi dinlediği şarkılara göre farklı zamanlarda hedefleme yetkinliği kullanıldı. Müşteri tek bir mod’ta hedeflenecek olsa da farklı zamanlarda farklı spot mesajları ile kampanya mesajını daha kişiselleştirilmiş şekilde ulaştırıldı.

Link: https://youtu.be/Wx57VV63TKQ