15.01.2018

IAB Tech Lab, Premium Otomatik Garantili Envanterinin Alım-Satımını Geliştirmek için OpenDirect 2.0’ı Yayınladı

IAB Tech Lab’in yayınladığı güncellenmiş OpenDirect 2.0 dokümanı, premium otomatik garantili envanter için genişletilmiş alım satım tanımlamalarını sunuyor. Doküman, gerçek zamanlı olmayan teklif vermeyi de dahil ederek OpenMedia kılavuzlarını tamamlıyor. 12 Mart 18’e kadar görüş ve önerilere açık olan doküman, platformlar arası işlem yönetimiyle mevcut standart protokolün kapasitesini de güçlendiriyor ve yayıncıların, garantili envanteri global olarak ajans ve reklamverenlerin kullanımına sunmasına katkı sağlıyor.

Yeni yayım, mevcut OpenDirect dokümanını aşağıdaki yönlerden güncelliyor:

  • Yayıncıların ve alıcıların fiyat pazarlığı yapması.
  • Alıcıların, yayıncı envanterini satın alabilmek için yeni anlaşma olanakları keşfetmesi
  • Genişletilmiş medya kanalları (AdCOM – video ve ev dışı medya desteğine izin verecek olan yeni Advertising Commo Object Modeli)

OpenDirect 2.0’nin kullanımı aynı zamanda, erken durum raporları sunarak ve süreç boyunca var olan uyuşmazlıkları azaltarak platformlar arasındaki işlem yönetiminin kapısını açıyor.

Görüşlerin toplanmasını ardından, IAB Tech Lab OpenDirect Çalışma Grubu geri bildirimleri değerlendirerek dokümanın final versiyonunu yayınlayacak.

Dokümanı incelemek için, bu adresi ziyaret edebilirsiniz: iabtechlab.com/opendirect. Her türlü soru ve yorumlarınız için iletişim adresi: openmedia@iabtechlab.com.