MENÜ

Kombinin Ustası

Kategori : B2B
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Buderus Ajans(lar) : Ajans Ultra Escapist

Pazarlama hedefi: Kombi ustalarıyla farklı iletişim kanalları kurmak, ilişkilerini pekiştirmek ve markayla kurdukları bağı derinleştirmek, markayı deneyimlemeyen ustalara ürünleri tanıtmak ve denetmek

Hedef kitle: Tavsiyeleriyle son kullanıcıların kombi satın alma kararına en çok etki eden kitle olan kombi ustaları.

Yaratıcı strateji: Kombİ ustalarını çok önemli bir topluluk olarak gördükleri için onların mesleki gelişimine destek olacak, onları “bir topluluk” olarak onurlandıracak bir çözüm düşünmeye başlandı.Kombi ustalarının sektörde sadece montaj yapan değil, aynı zamanda son kullanıcıya en kaliteli, en doğru hizmet veren marka temsilcileri olduğunun altını çizmek; onları meslekleriyle ilgili gurur hissedebilecekleri; iş, aile arkadaş, çevreleri nezdinde yücelecekleri bir platformda buluşturmak istendi:Türkiye'nin ilk ve tek interaktif ve canlı kombi ustası yarışması hayata geçirdiler. Yarışmaya Katıl, O Sen Ol programatik bannerlarla yarışma kaydına yönlendirdiler. Online etapta yarışma mikrositesindeki soruları en doğru ve hızlı cevaplayan ilk 15 usta DasDas’ta yapılan Youtubedan canlı yayınlanan, sektörün önemli markalarının desteklediği ödüllü Büyük Final’de kombi montajından değişimine farklı konularda yarışıp bilgi ve becerilerini gösterdi.

Uygulama: Kombi ustalarını medya kanallarında hedeflemeyi sağlayacak bir data kaynağı bulunmuyordu. Bu sebeple medyada kullandıkları hedeflemeleri interaktif banner reklamları aracılığı ile desteklediler. Hedefledikleri kişilere, bu kişiler içerisinden kombi ustalarını ayırt edebilecekleri çoktan seçmeli sorular yönelttiler.

Sonuç: Sektörde ilk kez yapılan yarışma ile ustalık mesleğinin önemine dikkat çekildi. Ustalar, ürünleri denediler. Kitle hedeflemesi zor bir kitleydi; Türkiye’de olan 7000 kombi ustasından 1060’ı yarışmaya katıldı. 3000 kişi canlı izledi, yarışmacılara destek verdi, görüşünü bildirdi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/388490396