MENÜ

Tıpkı geleneksel mecra gibi, internetin de ana gelir kalemlerinden biri reklamdır. Reklam gelirleri arttıkça yayıncılar daha zengin ve özgün içerik üretebilir, kaliteli servis ve hizmet sunabilir, aynı zamanda da daha gelişmiş teknolojileri devreye sokabilir. Zengin içerik ve gelişmiş teknoloji interneti ve kullanımını yaygınlaştırır, reklamverenlerin hedef kitleyle buluşmasını kolaylaştırırken yatırımın geri dönüşünü (ROI) sağlar. Dijital reklam yatırımlarının veriminin artması, dijitale ayrılan bütçeleri büyütür ve eko-sistem bir bütün olarak gelişimini sürdürür.

Ancak son dönemlerde internet kullanıcılarının online alışkanlıklarında dijital reklamcılığı etkileyen önemli bir değişiklik gözlenmektedir: Kullanıcılar internete bağlandıkları cihazlarına reklamları engelleyen yazılımlar/uygulamalar yüklemeye başlamıştır. Bu durum, gelişimi büyük oranda reklam gelirine bağlı endüstrinin kullanıcının sesine kulak vermesini, kendini yeniden düzenlemesini, tedbir almasını ve daha temiz, kaliteli yayıncılık ilkeleri geliştirmesini sağlamıştır.

LEAN ve DEAL kullanıcının sesine kulak veren, yayıncılık ve reklamcılık sektörlerindeki yenilikleri endüstrinin yararına düzenlemeyi hedefleyen iki yeni kavramdır. LEAN yayıncı, ajans ve reklamverenlerin benimsemesi gereken prensipleri belirlerken, DEAL de kullanıcı ile yürütülmesi gereken iletişimin yol ve yöntemlerini sunmaktadır.

  • LEAN/DEAL İnfografik
  • LEAN/DEAL İnfografik
  • LEAN/DEAL İnfografik
  • LEAN/DEAL İnfografik