MENÜ

Love Seat

Kategori : Mobil Marka Destinasyon Siteleri ve Mobil Mikrositeler
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Samsung Türkiye Ajans(lar) : Starcom AdColony Turkey

Pazarlama hedefi: Samsung’un renkli dünyası ve paylaşım odaklı özellikleriyle öne çıkan 2016’daki yeni serisi Galaxy A’yı hislerini paylaşmaktan ve kendini ifade etmekten haz duyan Millennials kuşağıyla bir araya getirmek için özel bir gün arayışına girildi.

Kampanyanın amacı: Amaç Sevgililer Gününde, kullanıcılara farklı bir deneyim sunarak onların ruh eşlerini dijital dünyada bulmalarına yardımcı olmak ve böylece ürünün bilinilirliğini artırmak.

Hedef kitle: Millennials: Sevgililer Günü yaklaşırken sürekli kendini sorgulayan ve sosyal medyada oldukça canlı olan hedef kitle.

Yaratıcı strateji: Sevgililer Günü yaklaşırken sürekli kendini sorgulayan ve sosyal medyada oldukça canlı olan hedef kitle ile bağ kurabilecek mobil bir sürpriz hazırlamaya karar verildi. Samsung Galaxy A’yı gençlerin hayatındaki sınırları aşmasına yardımcı olan ve kendini her an dünyayla bağlantıda tutan bir dost olarak konumlandırıldı.

Uygulama: Kullanıcıları sadece fotoğraflar üzerinden eşleştirmek yerine; özellikle sinemaya olan ilgileri üzerinden hedefleyerek yönetmen, film türü ve oyuncu tercihlerine göre eşleştirme yapıldı. Samsung Galaxy A sponsorluğunda eşleşen çiftlere sanal bir “Love Seat” ortamı sunarak seçtikleri filmi o günün akşamında birlikte izleme şansını verildi. D-Smart BluTV uygulaması üzerinden aktif olan kodlar ile mobil platformda eşleştirilen kullanıcılar, sadece filmi birlikte izlemekle kalmayıp yaratılan sohbet ekranından mesajlaşma fırsatı buldular.

Sonuç: Toplamda banner üzerinden gelen 139.180 mobil kullanıcı uygulamada aktif olarak kendini gösterdi. Kadın ve erkek kullanıcılar % 63 oranında eşleştirildi. Ortalama 52 dk mesajlaşma süresi gerçekleşti. Marka için 195.300 TL kazanılmış medya değeri sağlandı. Sevgililer Günü’nde Samsung’un yaptığı bu jest gençler tarafından büyük beğeni topladı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/186235634