MENÜ

Mach3 Yüzler Kulübü

Kategori : Sosyal Medya Aplikasyonları
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : P&G Ajans(lar) : Project House

Pazarlama hedefi:  Yüzler Kulübü kelimesi, erkeklerin hayatında yoğunlukla bulunan futbol gündemi içerisinde oldukça bilinen ve yaygın bir tabirdir.
Yüzler Kulübü, Türkiye 1. Futbol Ligi'nde 100 veya daha fazla gol atan futbolcuların bulunduğu resmi olmayan bir listedir ve Türk Milli Takım formasını 100'den fazla kez giymiş futbolcular için de "Milli Takım'ın Yüzler Kulübü'ne dahil oldu" cümlesi kullanılır.
Ayrıca radyo, TV, dergilerde, kariyerinde ve/veya iş hayatında başarılı erkeklerin bir araya getirildiği listelerde "Erkek Dünyasının Yüzler Kulübü" benzeri başlıklar sıklıkla kullanılmaktadır.
Yüzler Kulübü kelimesi içerdiği anlam itibariyle başarılı ve popüler erkeklerin yer aldığı soyut bir kulübü (listeyi) ifade eder, başarı ve prestij sembolize eder ve bu kulübe/listeye bir kez katılmak yeterlidir.
Erkekler arasında yaygın ve bilinen bir söylem olan Yüzler Kulübü ile Gillette Mach3'ün "Yüzünün Değerini Bil" söylemini yan yana getirerek marka iletişimi daha kolay anlaşılır ve hızlı erişilir hale getirildi.

Kampanyanın amacı:  Mach3 Yüzler Kulübü adı altında yapılan çalışmalar ile başarılı, hedefleri olan, dinamik, yaşamayı seven, güçlü erkeklere "Sen de bizimlesin" demekti.

Hedef kitle: Hedef kitle: 20-44 yaş arası erkekler

Yaratıcı strateji:  Türkiye'deki en önemli futbol insanlarından Ercan Taner ve Güntekin Onay ile bir proje hazırlandı. 

Uygulama:  Kullanıcılar Facebook'ta Gillette Türkiye sayfasına gelip uygulamaya giriş yaptılar. Ercan Taner'in sorduğu 5 soruya cevap verdiler, sonrasında Ercan Taner'in Futbol Aktüel programında konuk olabilmek için hayallerindeki golü anlattılar. Kullanıcılar ayrıca imzalı top, ismine özel forma ve Gillette Kiti ödüllerini kazanmaya hak kazandılar.

Sonuç:  
Kazanılan Fan Sayısı: 72.419

Uygulamaya Katılan Kişi Sayısı: 35.039

İçerik Erişim Sayısı: 4.628.496

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.phtools.net/projecthouse/mixx/Mach3yuzlerkulubu.wmv