MENÜ

MasterChef Aranıyor Second Screen Search Kampanyası

Kategori : Arama Motoru Reklamları
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Little Caesars Ajans(lar) : Karbonat

Pazarlama hedefi: Hedef kitlenin ilgili olduğu MasterChef TV programı kullanılarak etkili bir ikinci ekran deneyimi yaratmak ve marka görünürlüğünü artırmak.

Reklamın hedefleri: MasterChef TV programını ve hedef kitle ilgilerini takip ederek, second screen kullanımla jenerik search kampanyalarında izlenme ve tıklanma oranlarını artırmak.

Hedef kitle: 25-40 yaş arası kadın ve erkekler.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: MasterChef kaptanlık oyunlarında yer alan yemek tariflerinin Google arama hacimleri ve ilgilerinin arttığı tespit edildi. Programı izleyenler aynı zamanda yemek tariflerini Google’da aratıyorlardı. Program yayın saatinde yemek ilgisi olan hedef kitleye ilgili yemek tarifi kelime gruplarıyla “second screen search kampanyası” hazırlandı. Yayınlanacak yemekler program fragmanları izlenerek önceden belirlendi ve tariflerle ilgili olabilecek fiiller eklenerek arama kelime grupları oluşturuldu. Pazartesi günleri 20.00-00.00 arasında dijital kampanya aktif hale getirildi. Normal koşullarda birçok marka tarafından aktif bir alan olan jenerik search kategorisinde rakiplerden kolayca ayrışarak, kimsenin olmadığı zamanlar sahiplenildi. Bu avantaj izlenme ve tıklanma oranları artırmak için kullanıldı.

Uygulama: MasterChef aranıyor kampanyası sadece Google’da search kategorisinde hayata geçirildi. Programda yapılan yemeklerin, kullanıcılar tarafından evde denenmek üzere eş zamanlı aranması, iyi bir second screen kampanya imkanı sağladı. MasterChef'te o akşam özelinde yapılan yemeğin ismi indirim kodu olarak üretildi ve Google'da ilgili aramaları yapanlara bu indirim kodu gösterildi. Örneğin ''Sepette Döner'' yazanlar pizzaları %20 indirimle sipariş etti.

Link:https://www.youtube.com/watch?v=vjtEY1KoMLE&feature=emb_logo