MENÜ

MediaMarkt Aşık Ürünler

Kategori : Yaratıcı Reklam Optimizasyonu
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : MediaMarkt Ajans(lar) : Wanda Digital SEM

Pazarlama Hedefi: Retargeting reklamlarıyla ulaşılan kullanıcıların maruz kaldığı diğer reklamlardan ayrışmayı, onların rahatsızlık duymayacağı aksine hoşlarına gidecek bir yaratıcılıkta display banner kullanımı yaparak reklam tıklanma oranlarını artırmayı ve websitesine daha fazla trafik çekmek.

Kampanyanın Amacı: Sevgililer Günü kampanya döneminde sürekli kullanılan retargeting banner sistemini farklı biçimde yorumlayarak rakiplerden ayrışmak.

Hedef Kitle: İlgili kategoride ürün bakmış ya da ürünü inceleyip sepete atmış ama satın almamış, sevgilisine hediye alabilme potansiyeli yüksek 25-44 yaş arası kadın & erkek.

Yaratıcı Strateji: GDN retargeting banner sistemi ile ürünlere aşklarının peşinden gitme fırsatı verildi. Aşık ürünler tasarlanan bannerlarla sevenlerinin karşısına çıkıp önce kendilerini hatırlattılar. Her defasında değişen daha cesur mesajlar içeren statik ve dinamik bannerlarla sevenlerinin kalbini günden güne kazanmaya çalıştılar. Bazıları da durumu iyice abartıp YouTube bumperları üzerinden trip atmaya başlayınca işin rengi biraz değişti.

Uygulama: mediamarkt.com.tr’ye girip Sevgililer Günü ile ilgili kategorideki ürünleri inceleyen kişilere başka bir web sitesini ziyaret ettiklerinde kişiselleştirilmiş mesajların gösterildi.

Sonuç: Proje ile sıfır prodüksiyon bütçesiyle aynı dönemde yayında olan diğer banner kampanyalarına oranla, custom template bannerlar 4 kat, bumper video 2 kat daha yüksek dönüşüm oranı elde etti. CTR oranı daha önceki kampanyalarda 0.32% iken proje ile beraber 12.5%’lik bir artışla CTR oranı 0.32%’ye çıktı. Session oranı ile 4.15% iken proje ile beraber 23.37%’lik bir artışla 5.12%’ye ulaştı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/261290883