MENÜ

New York Seni Bekliyor

Kategori : Marka Destinasyon Siteleri ve Mikrositeler
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Anadolu Efes Ajans(lar) : Kompüter

Pazarlama hedefi: Miller Music Tour her sene, dünyanın dört bir tarafından şanslı Miller sevenleri bir araya getiren beş günlük bir parti. Bu büyük organizasyon bu sene New York’taydı. Amaç kimin bu tura katılacağını seçmek için özel bir yol bulmaktı.

Kampanyanın amacı:  Miller'ın gece, müzik ve eğlenceyi sahiplenen ve uluslarası kimliğine uygun bir tonda; kendine güvenli, kaliteli ve şık algısını güçlendirmek.

Hedef kitle: Şehirde yaşamayı ve şehrin sunduğu eğlence, müzik, yaratıcılık, keşfetme olanaklarını seven, sosyal olarak aktif, genç ruhlu kadınlar ve erkekler. Yaratıcılıktan etkilenen & başarıya saygı duyan premium yaşam tarzının peşinde olan insanlar.

Yaratıcı strateji: New York'agidecek şanslı çifti seçmek için özel bir test hazırlandı. Cevapları önceden bilinemeyen bir test. Yarışmacılar testi başlatırken şu çoktan seçmeli sorulara cevap verdiler.

• 2 dakika içinde twitter’da en çok hangi kelime yazılacak?

• 2 dakika içerisinde hangisi sanatçının takipçi sayısında en büyük değişim yaşanacak?

• 2 dakika içinde ilk tweet’i hangi sanatçı atacak?

• 2 dakika içerisinde hangi şehirden en çok instagram resmi yüklenecek?

• 2 dakika içinde hangi bölgeye en çok Foursquare check-in’i yapılacak?

 Yarışmacılar bu sorulara cevaplarını seçtikten sonra 2 dakikayı başlattılar. Ve bu süre boyunca sorularla ilgili data canlı olarak önlerinden aktı. Beş soruya da doğru cevap verenler sıralama sorusuyla puanını aldı. En yüksek puanı alan bir kişi bir arkadaşıyla New York’a gitti. 

Uygulama: İnsanların ilk kez karşılaştığı, cevapları önceden bilinemeyen bir test kurgulandı. Sorular, Miller'ın iletişim kodlarına uygun olarak gece, müzik, eğlence ve bunlarla özdeşleşen dünya şehirlerinden oluştu. Test büyük ilgi gördü, özellikle Miller hedef kitlesi olan Twitter, Magger gibi sitelerden gelen ziyaretçilerde, sitede geçirilen süre ortalama 30 dakikayı buldu

Sosyal medya kanallarının gerçek zamanlı API'lerini kullanarak tüm dünyada anlık olarak yapılan paylaşımları gerçek zamanlı olarak görüntülendi. İnsanlar ilk kez gerçek zamanlı ve cevapları önceden bilinemeyen bir testle karşılaştı.

Sonuç: Onbinlerce katılımcı New York'a gitmek için eğlenerek yarıştı. Test sonucu herkes için tatmin edici oldu ve sosyal medyada bu konuda bir tartışma yaşanmadı. Sitede geçirilen ortalama süre 6 dakikaya yakın olurken Miller hedef kitlesinin yoğun olduğu sitelerden Magger'dan gelenler sitede ortalama 34 dakika, Twitter'dan gelenler 18:43 dakika, google organik aramadan gelenler 24:37 dakika geçirdi. 3 haftalık yarışma döneminde site 80 bin ziyaret aldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

vimeo.com/84044339

newyorksenibekliyor.com/demo