MENÜ

Pop Up Store Programmatic Dynamic Audio

Kategori : Dijitalden Mağazaya
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Mercedes-Benz Ajans(lar) : Zenith

Pazarlama Hedefi:  Yaz aylarında tatil yörelerine kaçan hedef kitlenin kısa süreliğine açılan pop up mağazaları ziyaret etmesini sağlamak ve araç tanıtımı yapmak.

Kampanyanın Amacı: Kısa süreliğine açılan pop-up mağazalarına,hedef kitle özelinde kişiselleştirilmiş mesajlar ile potansiyel tüketicileri davet etmek.

Hedef Kitle:  Yazlarını pop up store’un olduğu tatil yörelerinde geçiren potansiyel Mercedes müşterileri

Yaratıcı Strateji:  Mercedes Benz olarak bu yıl ikincisi gerçekleştirilen POP Store projesi dahilinde ana hedef, yaz dönemlerinde tatilleri için tatil kasabalarına giden potansiyel tüketicilerin yeni modeller ile karşılarına çıkmak ve onlar için yaratılan keyifli atmosfer sayesinde hoş vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturmaktı. Bu noktadaki üstesinden gelinmesi gereken en önemli konu; doğru kişilerin Pop up storelardan haberdar olmasını ve ziyaret etmelerini sağlamaktı. “Programmatic Audio” projesi ile medyada bir ilki gerçekleştirip, yaz dönemleri ve sahillerde artan mobil radyo kullanımı ana amaca çözüm yaratacak ve standart hedeflemelerden ayrışacak şekilde konumlandı.

Uygulama: “Programmatic Audio” planı özelinde dinamik olarak toplamda 12 farklı radyo spotu üretildi. Bu radyo spotları hedef kitlenin bulundukları lokasyona (20km & 10km ve 5 km yakınlıktaki mesafeler) ve o an dinledikleri müzik türüne (Jazz & klasik & pop & adult contemporary) göre arka fon sesi farklılaşarak radyo dinleme alışkanlıklarına uyum sağlayacak şekilde kişiselleştirildi. Ayrıca mobil ve desktop sitelere banner.larımızı yerleştirerek görünürlüğü de arttırmış olduk. Bu proje ile toplamda 12 farklı radyo spotu ile hedef kitle Pop up store.lara davet edildi.

Sonuç: “Programmatic Audio” planı özelinde dinamik olarak toplamda 12 farklı radyo spotu üretildi. Bu radyo spotları hedef kitlenin bulundukları lokasyona ve o an dinledikleri müzik türüne göre arka fon sesi farklılaşarak radyo dinleme alışkanlıklarına uyum sağlayacak şekilde kişiselleştirildi. Kampanya 62 günde toplam 37.221 gösterim ve 121.839 (audio-spot) dinlenme elde edildi. 26.937 tekil dinleyici Pop Up Store’lara davet edildi. Dinleyicilerin %88’i spotların tamamını dinledi. Kampanya kapsamında bu çalışmaya özel 706 lead ve 440 test sürüşü kaydı elde edildi. Dinamik spotlar ile standart spot kullanımına göre 2.36 kat daha fazla erişim sağlandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:   https://vimeo.com/303004575