MENÜ

Siparişdirekt Online Lansman İletişimi

Kategori : B2B
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Mindshare

Pazarlama Hedefi: Siparişdirekt'in bilinirliğini sağlamak ve web sitesi üzerinden yeni kullanıcılara erişerek satışları artırmak.

Reklamın Hedefleri: İletişimin ilk fazında tüm esnafa gidecek hedefleme stratejileri kurularak farkındalığın artırılması. Siteye gelen ancak login olmamış kullanıcılar yeniden hedeflenerek login olmuş kullanıcı sayısının artırılması hedeflendi. Form doldurma hedefi ile açılan yayınlarda form doldurmuş ancak sitede sipariş oluşturmamış kullanıcıları farklı görsellerle hedefleyerek en iyi çalışan görseller ile siparişe yönlendirilmesi.

Hedef Kitle: Potansiyel market ve küçük süpermarket sahipleri

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Dijitalleşen esnafın sipariş sürecinin kolaylaştırılması istendi. Bu yüzden küçük bütçe ile büyük etki yaratması gereken kampanyada, esnafların sıklıkla kullandığı sosyal medya, mecra karması arasında ilk tercih oldu. Sipaişdirekt'in yıllık satış hedefinin tamamlanması ve bilinirliğinin artırılması için sosyal medyada siteye trafik çekme, satış hedefli ve form doldurmaya yönelik yayınlar gerçekleştirildi.

Uygulama: Tüm yayınlarda aktif kullanıcıların tümüne erişim sağlanırken üyeliğini aktif etmemiş ve üyeliği olmayan bakkal ve market sahiplerini de harekete geçirerek sipariş vermeleri sağlandı. Aktif kullanıcıları harekete geçirmek adına sitede belirli kategorilerde 40 TL indirim gibi kampanyaları gerçekleştirildi. Yayınlar sırasında performans gösteren kreatiflerle devam edildi. Ve yeni çıkan Unilever ürünlerinin Siparişdirekt websitesine geldiği duyurularak kullanıcılar satın almaya yönlendirildi.

Link: https://youtu.be/rYUo8lyTIqc