MENÜ

Veet Antiprenses

Kategori : Markalı İçerik
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Entegre Reklamlar
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Reckitt Benckiser Ajans(lar) : Havas Worldwide İstanbul

Pazarlama hedefi: Genç hedef kitle ile duygusal bağ kurarak penetrasyon artışı sağlamak.

Yaratıcı strateji : Hedef kitle sosyal medya aracılığı ile her gün yüzlerce güzel kadın görseline maruz kalıyordu. Bu durum üzerlerinde güzellik baskısı yaratıyor ve kendilerini çirkin hissetmelerine neden oluyordu. Onları fotoshoplu görseller ve süper modellerle kaybedecekleri bir yarışa sokmak yerine, aslında ta derinlerde bildikleri bir gerçeği hatırlatmaya odaklanıldı. Güzellikten çok daha fazlası oldukları, şahane bir genç kız oldukları gerçeğini ve bunun tadını doyasıya çıkartmaları gerektiği onlara hatırlatmayı seçtiler.

Uygulama :Gençler içinde fenomen haline gelen 4N1K dizisi, antiprenses konseptini tanıtmak ve organik olarak yayabilmek için mükemmel platformdu. Üniversiteye yeni adım atan ve kendisini keşfetmeye çalışan Yaprak karakterinin, antiprensesliği kendi kişiliği ile özdeşleştirmesi sağlandı. Böylece hedef kitle ile duygusal bağ kurarak mesajlarını vermeye başladılar. Dizinin ikinci bölümünde seyirciler ilk kez Yaprak'ın ağzından, "ben antiprensesim" cümlesini duydukları andan itibaren aynı hashtag ile yüzlerce içerik üretmeye başladılar ve kendilerinin de Yaprak gibi antiprenses olduklarından bahsederek marka mesajını sahiplendiler. Antiprenses sosyal medyada viral olurken, Yaprak karakterini oynayan Gözde Mutluer'in Veet'in marka yüzü olacağını kimse bilmiyordu. Reklam kampanyasının yayına gireceği hafta diziyi izleyenler, müşterisi Veet olan bir kreatif ajansta çalışan Yaprak'ın, gerçek reklam filmini rüyasında görmesine ve bunu Veet'in yeni kampanya fikri olarak sunmasına tanık oldu! Gençleri sadece marka mesajlarına değil, bunları ortaya çıkaran süreçlere de ortak ederek marka bağlılıkları daha da arttırıldı.

Sonuç : Kampanya bilinirliğinin artması ile birlikte, Gözde Mutluer'le düzenlenen etkinliklerle yüzlerce hayrana sahada ulaşıldı. Veet'i onlar için bir lovebrand haline getirerek 25 yaş altı tüketiciler arasındaki penetrasyon %33 oranında arttırıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=03P5V_WUJFU

https://youtu.be/Der1ASwdA9A