MENÜ

Volkswagen & BeIN Digiturk: Türkiye'nin İlk TV Remarketing Uygulaması

Kategori : Doğrudan Pazarlama
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Volkswagen Türkiye Ajans(lar) : Mediacom Bein Digiturk

Pazarlama hedefi: Volkswagen modellerini farklı bir yöntemle tüketiciyle buluşturarak test sürüşüne davet etmek.

Kampanyanın amacı: Tüketicilere tamamen yeni bir yöntemle interaktivite sağlayarak, koltuklarının rahatlığında etkileşime geçebildikleri bir kampanya kurgulandı. Bu kampanyayla Volkswagen modellerini tanımalarını ve test sürüşüne katılmaları hedeflendi.

Hedef kitle: Yeni otomobil almak isteyen ve aracını yenilemek isteyen tüketiciler.

Yaratıcı strateji: BeIN Digiturk platformunu kullanarak içerisinde Volkswagen modellerinin özelliklerini bulunduran ve kullanıcılara kendi konfigürasyonlarını oluşturmalarını sağlayan özel Volkswagen arayüzü hazırlandı. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek izleyicilerin karşısına reklam gösterimi olmadığı anlarda mesajı çıkararak arayüzüne davet edildi. Kullanıcı dataları değerlendirilerek remarketing reklam modeli uygulandı.

Uygulama: Türkiye’de ilk defa HBB teknolojisi kullanarak, reklam gösterimi olmayan bir alanda tüketiciye ulaşıldı ve hazırlanan interaktif arayüze yönlendirildi. Tüketicinin Volkswagen platform deneyimleri takip edilerek kişinin ilgilendiği model ve özelliklere göre kişiselleştirilmiş reklamlar çıktı.

Sonuç: Platformda toplamda 250.000 ziyaret gerçekleşti ve 175.000 adet tekil ziyaret sağlandı. 30.000 remarketing’in gerçekleştirildiği bu kampanyada 1.090 kişi platform üzerinden test sürüşü formunu doldurdu ve 378 bayii ziyareti gerçekleşti. Hayata geçen test sürüşü sonunda 50 adet araç satışı sağlandı. Kampanyanın direkt satışa olan etkisi sayesinde elde edilen kazanç, kampanya bütçesinin çok üzerine çıkarak %740’lık bir ROI getirdi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=xr8J8DsJO74