MENÜ

Winter is Coming

Kategori : Veriden Esinlenen Yaratıcılık
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Gerçek Zamanlı Etkileşim
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Pegasus Ajans(lar) : Hype

Pazarlama hedefi: Bilet Satışını Artırmak

Kampanyanın amacı: Kış Tarifesi Açılışını Duyurmak

Hedef kitle:  Game Of Thrones Hayranı Olup aynı zamanda seyahat etme potansiyeli olan YouTube kullanıcıları

Yaratıcı strateji: Pegasus olarak, Nisan sonunda Kış Tarifesi satışa açılacaktı.
Ancak, henüz yaz planını bile yapmamış kullanıcıları kış seyahatlerini planlamaya ikna etmek çok zordu.
Promosyon tarihleri, internet kullanıcıları tarafından yoğun olarak takip edilen Game Of Thrones dizisinin yeni sezon başlangıcına denk geliyordu. "Winter Is Coming" yani "Kış Geliyor" cümlesi dizinin en öne çıkan söylemlerinden biri olduğu için, Nisan ayında kış mevsiminden konuşmak için bir fırsat sunuyordu. Dizideki kış olgusunun yarattığı buzzdan faydalanarak, sadece bu izleyici kitlesine özel mesaj içeren video kurgusu tasarlandı. Youtube'da diziye dair tüm içeriklerde yayın yapıldı.

Uygulama: Youtube kampanyalarında, resmi Game of Thrones youtube kanalının reklama kapalı olması sebebiyle, bu dönemde artış gösteren "Game of Thrones yeni sezon teorileri" "Game of Thrones yeni sezon kritikleri" "Game of Thrones yeni sezon fragman" gibi video içerikleri domine edildi. 

Önceden belirlenen bu aramalarda, ilgili kanal yerleşimleri (placement hedefleme) ve içerik hedefleme seçenekleriyle Cost Per View olarak satın alma planlandı. Diziyle ilgili aramalar ve içerik tüketimi arttığı andan itibaren yayında olacak şekilde zaman planı uygulandı. Bu sayede kullanıcılar, gerçek zamanlı olarak ilgi gösterdikleri içeriğe özel mesajı görmüş oldu.

Sonuç: Sadece 5 günde 250.000'in üzerinde izlenme, ayrıca toplam izlenmelerin 4'i biri kadar ücretsiz ek izlenme elde edildi, video reklamın direk satış hedefi olmamasına rağmen yaklaşık 4 uçak kapasitesi "last click" satış elde edildi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: http://mixx.video/17/pegasus/tr/