MENÜ

Yarının Suyu- Damlaya Dokun

Kategori : Entegre Reklamlar
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Marka Konumlandırma / Farkındalık Yaratma
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Reckitt Benckiser Ajans(lar) : Contentine

Pazarlama hedefi: National Geographic'le birlikte, tatlı su kaynaklarımızı korumak amacıyla kurulan Yarınınsuyu platformunun bilinirliğini ve projeye katılımı artırmak.

Reklamın hedefleri: TV başındaki dizi izleyicilerini Yarınınsuyu platformunun bir parçası haline getirerek sadece erişim olarak değil, etkileşime geçmelerini sağlayacak bir 2nd screen - online kurgu ile her birini birer su gönüllüsü haline getirmek. Proje kapsamında su bağışı mekanizması olduğundan maksimum katılım ve sonra katılımcıların platformu takip ederek kendi bağışladıkları, katıldıkları bir markanın projesiyle Kuyucuk Gölü'nün hayat bulmasını takip etmelerini sağlayarak tüketici ile duygusal bağ kurup tatlı su kaynaklarını korumak üzere çıkılan yolda birlikte yürümek.

Hedef kitle: Yarınınsuyu reklamlarının da yüzü olan Taner Ölmez'in oynadığı Mucize Doktor dizisinin tüm izleyicileri.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: İzleyicileri Yarınınsuyu projesine dahil edebilmek, kendilerinin de işin bir parçası olabilmelerini sağlamak adına Mucize Doktor izlerken, Kuyucuk gölüne litre litre su bağışlayabilecekleri bir proje gerçekleştirmek istendi.

Uygulama: Toplamda 3.776.079 litre su, 222 bin tekil izleyici tarafından FoxPlay uygulamasına Su ve Kuyucuk kelimelerini dizide duyduktan sonra bağışlandı. Kuyucuk gölündeki gelişmelerin takip edilmesi ve su tasarrufu farkındalığı yaratmak için kurulan Yarininsuyu Instagram sayfasının  takipçi sayısı 1,5 saatte 18.711 kişi arttı.

Link: https://vimeo.com/506839396