MENÜ

Zoetis VR

Kategori : B2B
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Zoetis Ajans(lar) : Formatc

Pazarlama Hedefi: Yeni bir ürün olan Cydectin Triclamox'un, 2020 içinde 8 bin veterinere tanıtılması.
Reklamın Hedefleri: İlacın kullanılışını net bir şekilde aktarmak ve eski uygulamaya kıyasla ne kadar daha pratik ve insancıl bir uygulama sağladığını göstermek.
Hedef Kitle: Ağırlıklı olarak çiftlik hayvanlarının ve besi hayvanlarının tedavisiyle ilgilenen veterinerler.
Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Yeni bir ilaç veya tedavi üretildiğinde, bu yeniliği veterinerlere pazarlama uzmanları vasıtası ile aktaran firma, salgın koşulları nedeniyle başka bir çözüm arayışındaydı. Çünkü pazarlama uzmanlarını Türkiye'nin hemen her köşesindeki veterinerlere ulaştırmak, ilacın birebir uygulanışını anlattırmak çok kolay olmayacaktı. Bu nedenle daha hijyenik, güvenilir ve teknolojik olan bir yöntem izlendi. Bir VR deneyimi hazırlanarak, küçükbaş hayvanlarda iç parazit tedavisinde kullanılan eski uygulama ile Cydectin Triclamox arasındaki farkları uygulamalı olarak veterinerlere göstermek hedeflendi. Hazırlanan VR videoyu veterinerler izleyebilsin diye, Oculus Rift'ler de satın alındı ve hedeflenen veterinerlere bu cihazlar gönderildi. Böylelikle hem ilacın tanıtımı, salgının zorluklarına takılmadan gerçekleştirildi hem de veterinerlere bugüne kadar deneyimlemedikleri bir şekilde ilacın kullanılışı deneyimletildi.
Uygulama: Hazırlanan VR deneyiminde, kullanıcılar eski ilacın ve yeni ilacın kullanım videolarını 3 boyutlu olarak izleyebildiler. Aynı şekilde yeni ilacın kullanımını da bizzat deneyimleyebildikleri bir kurgu oluşturuldu.
Link: https://youtu.be/CDDBRS-BilY