MENÜ

25 Kasım - Kararan Hikayeler

Kategori : Özel Gün İletişimi
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : VMLY&R Istanbul

Pazarlama hedefi : #BenVarım çatısı altında hayata geçirilen projede öncelik kadına karşı şiddet konusunda farkındalık ve organik etkileşim yaratmak.
Reklamın hedefleri : Etkileşim yaratan bir kampanya ile organik yayılma ve mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak.
Hedef kitle: Türkiye genelindeki her segment
Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Kadın cinayetlerinin sayısına dikkat çekmek ve bu konuya son vermek için şiddete karşı ben varım diyen herkesle birlikte yükseltmek istendi. Bunun için de Instagram'ın Add Yours adlı yeni hikaye zinciri özelliği kullanıldı. Bu noktadan yola çıkarak Instagram kullanıcılarından "Seninkini ekle" özelliği üzerinden bu zincire katılarak, bir kadının daha hayatı kararmasın diye karanlık hikayeler paylaşmaları istendi. Vodafone olarak kadına yönelik şiddete karşı durulduğunu ve şiddete uğrayan binlerce kadına 'birlikte olabileceği’’' gösterildi. Bu doğrultuda kadına yönelik şiddete karşı duran bir marka olduğumuz algısı da desteklemmiş oldu. Ana kanal Vodafone Türkiye Instagram hesabıydı. Dijital kanallarda bir mesajın yayılımını sağlamak için, insanların basit bir şekilde katılım sağlayabiliyor olması gerekir. Bu yaklaşımdan yola çıkınca kurguda Add Yours özelliğini kullanmak için doğru ve etkili oldu. Sosyal medya, doğası gereği kullanıcıları harekete geçmeye teşvik etti ve bu amaca bir tıklama ile destek verilmesini kolaylaştırdı.

İnteraktif Taktikler: Bu iletişim, sosyal medyanın insanları daha kolay harekete geçmeye teşvik etme gücünden beslendiği için herhangi b
ir medya planlaması gerektirmedi. 
Link: https://youtu.be/GB9THAwmOyY