MENÜ

Adımın Ses Getirsin

Kategori : Dijital Mecra Entegrasyonu
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Kinetix Ajans(lar) : People Initiative

Pazarlama Hedefi:  Kinetix için, Gazapizm iş birliğine özel üretilen ürün koleksiyonun satışının sağlanması ile beraber genç segmentteki pazar payını artırma.

Kampanyanın Amacı: Başaranların değil; deneyen herkesin ayakkabısı, bir adım atma cesaretini gösterenlerin markası olmak.

Hedef Kitle:  Gençler

Yaratıcı Strateji:  Gençleri katılımcılığa teşvik edebilmek için, en az onlar kadar cesur olmalıyız’ mottosuyla, ve işin kreatif kısmının gençlere emanet edilerek yola çıkıldı. Gençlerin ‘hayata dair tepkilerini müzikle yansıttığı gibi, capslerle de ortaya koyduğu’ gerçeğinden hareketle; bu iş için İncisözlük doğru mecra olarak tespit edildi.

Uygulama: Belirlenen sözlük yazarlarından, kampanyayla ilgili, iletişimi tetikleyici capsler ve görseller hazırlamaları istendi ve iletişimde onların yarattığı kreatifleri kullanılarak, kampanya başlatıldı. Sevilen sözlük yazarlarının paylaşımlarını gören diğer kullanıcılar da yeni içerikler yaratıp sosyal medya ve diğer sözlük sitelerinde ürettikleri içeriklerle kurguya dahil oldular.

Sonuç: Belirlenen sözlük yazarlarından, kampanyaya ilgili, iletişimi tetikleyici capsler ve görseller hazırlamaları istendi ve iletişimde onların yarattığı kreatifleri kullanarak, kampanya başlatıldı. Sevilen sözlük yazarlarının paylaşımlarını gören diğer kullanıcılar da yeni içerikler yaratıp sosyal medya ve diğer sözlük sitelerinde ürettikleri içeriklerle kurguya dahil oldular. 5 farklı sosyal medya platformunda toplam 260 özgün içerik paylaşımı yapıldı. Yoğun caps ve içerik trafiği ile birlikte Kinetix’in sponsor olduğu Adımın Ses Getirsin parçası 3.000.000 izlenme elde etti. Oluşturulan içerikler toplamda 1.300.00 tekil kullanıcıya erişirken caps ve tüm diğer sosyal medya paylaşımları 900.000’in üzerinde etkileşim elde etti.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:  https://youtu.be/FdrRfRErGSY