MENÜ

Akbank- Kur&Yönet

Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Akbank Ajans(lar) : 4129Grey

Pazarlama hedefi: KOBİ portalının kullanım oranını artırmak

Kampanyanın amacı: Bankanın KOBİ’lerle aynı dili konuştuğunu vurgulamak

Hedef kitle: KOBİler

Yaratıcı strateji: Kullanıcıların kendi KOBİ'lerini kurup, küçük bir atölyeden donanımlı bir üretim tesisine dönüştürme şansı bulacağı bir oyun hazırlandı.

Uygulama: Tüm süreci en gerçekçi haliyle yansıtan oyunda kullanıcı önce şirketini kurdu. Departmanları inşa edip, ofis ve gerekli ekipmanları satın aldı, eleman alımı yaparak ekibini kurdu ve geliştirdi. Hazırladığımız sayısız görev kullanıcıya ekstra para ve puan kazanma imkânı verdi. Üretim sürecinin gerçek zamanlı olarak deneyimlendiği oyunda katılımcılar, daha hızlı büyümek ve diğer yarışmacılara karşı avantajlı duruma geçebilmek için Akbank'ın KOBİ'lere özel olarak sunduğu ürün ve hizmetlerden yararlanarak finansal ihtiyaçlarını karşıladılar. Kısacası bir KOBİ kurmak ve yönetmek için yapılması gereken her şey Kur & Yönet’teydi!

Sonuç: Halen devam etmekte olan Kur & Yönet'i oynayanların sayısı 75.000'i geçti. Ortalama sitede kalma süresi 6 dakikayı aştı. Akbank Facebook sayfasına bir ay gibi kısa bir sürede 100.000'e yakın hayran kazandıran oyunda şimdiye dek 500.000 arkadaş daveti gönderildi. Kur Yönet oyunu ile Akbank’ın ilgili KOBİ portalının trafiği 3 katına çıktı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://awards.41-29.com/tr/akbank/kuryonet