MENÜ
03.09.2020

Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı Başlıyor

IAB tarafından Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle 2015 yılından beri düzenlenen ve 3 yıldır Akbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı, Covid-19 nedeniyle Eylül ayına ertelenmişti. Pandeminin devam etmesi nedeniyle UniChallengerlar bir kez daha online ortamda buluşacak.

21 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek eğitime Üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan ve yeni mezun olmuş öğrenciler katılabilecek. Dijital reklamcılık endüstrisi kariyer fırsatlarının keşfedileceği Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı’nda; katılımcılar eğitim süresince, dijital dünyayı daha yakından tanırken başarılı markaların öykülerini ajans ve reklamverenlerden dinleme şansı bulacaklar. Aynı zamanda dünyada yaşanan gelişmelerin sektöre olan etkilerini de yakından öğrenme fırsatı yakalayacaklar.

Katılımcılar Akbank tarafından belirlenecek konu kapsamında 6’şar kişilik gruplar halinde mentorlarıyla birlikte proje geliştirecekler.

Uzaktan eğitiminin başlamasıyla birlikte UniChallenge’ın ilk online versiyonu olan Akbank UniChallenge Express 11-18 Mayıs tarihlerinde online olarak gerçekleşmiş, Türkiye genelinden 60 katılımcı bir hafta boyunca Dijital dünyayı yakından tanıma şansı elde etmişti.

Son Başvuru Tarihi 12 Eylül

Dijital pazarlama iletişiminin ve reklamcılığın deneyimleneceği program için son başvuru tarihi 12 Eylül. İki haftalık eğitim sonundaki katılımcı sunumları sonrasında ilk 3 grup arasında yer alan katılımcılar IAB üyesi firmalarda staj imkanlarından da yararlanabilecek.

Katılım kontenjanının 60 kişi ile sınırlı olduğu programa geçtiğimiz 5 yılda 1365 başvuru yapıldı ve bu başvuruların 809’u İstanbul dışından geldi. Başvurusu kabul edilen 250 katılımcıdan 146’sının kamp sonrasında tam zamanlı çalışan ya da stajyer olarak dijital pazarlama iletişimi sektörüyle tanışma imkanı elde etti. Mayıs ayındaki UniChallenge Express programına ise Türkiye genelinden toplam 530 başvuru yapıldı.

Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.unichallenge.net