MENÜ

Akbank Wings Gezgin iPad Uygulaması

Kategori : Tablet Uygulamaları
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Akbank Ajans(lar) : Mobilera

Pazarlama hedefi: Teknolojiyi yakından takip edip, kullanarak ihtiyaçlara hızlı bir şekilde cevap verebilmek, böylelikle rekabette ayrışmak.

Kampanyanın amacı: Yenilikçi ürünler ile kesintisiz bir hizmet sunmak

Hedef kitle: Akbank müşterileri başta olmak üzere tüm iPad kullanıcıları

Yaratıcı strateji: Akbank, yenilikçi yaklaşımı ve 2010 yılı için belirlediği pazarlama stratejisinin temelini oluşturan “müşterilerinin olduğu yerde olmak” ilkesinin bir ürünü olarak, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve 2010 Temmuz ayında iPad için özel olarak geliştirilen Wings Gezgin uygulaması lanse edildi. Akbank Wings Gezgin iPad uygulaması sadece Akbank müşterileri için değil tüm iPad kullanıcıları için tasarlandı.

Uygulama: Wings Gezgin uygulaması, dikkat çeken tasarımı ve iPad’i çok gelişmiş bir dürbün gibi kullanma fikriyle kullanıcıların hayal gücüne hitap eden bir çalışmadır. Bu uygulama ile kullanıcılar cihazı, hakkında bilgi sahibi olmak istedikleri şehirlere doğru sağ-sol yönünde 360° hareket ettirerek baktıkları yönde bulunan ülkelerdeki şehirlerin görüntülerini izleyerek, ilgili menüler ile şehir hakkında detaylı bilgi edinebilir. Kullanıcılar, aynı zamanda seçilen destinasyona uçmak için gereken Wings Mil Puan miktarını da öğrenebillir. Kullanıcıların Wings kredi kartı talebinde de bulunabildiği uygulama, bankaya lead toplamak için bir kanal olarak da hizmet eder.

Sonuç: Teknolojiye ilgi duyan, seyahat etmeyi seven, yenilikleri takip eden iPad kullanıcılarına hitap eden Wings Gezgin uygulaması lanse edildiği Temmuz 2010 ayından itibaren gazete ilanları ile geniş kitlelere duyuruldu. Türkiye için iPad satışı resmi olarak 2010 yılında başlamamasına rağmen, yüksek yüklenme adetlerine ulaştı. Akbank, iPad kullanıcılarının hizmetine sunduğu bu uygulama ile yenilikçi ve vizyoner yaklaşımını pekiştirdi. Şu ana kadar yaklaşık 5000 iPad kullanıcısı uygulamayı indirdi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://dl.dropbox.com/u/29592475/akwings.rar