MENÜ

Algida Max Büyük Takip

Kategori : Markalı Mobil Aplikasyonlar
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Proje Calide

Pazarlama hedefi: Çocukların mobil mecralarda en çok interaktif uygulamalara, oyunlara ve videolara ilgi duyduğu iç görüsünden yola çıkılarak, Aslan Max karakterinin gerçek bir süper kahramana dönüşümünü tamamlayacak bir mobil oyun yaratıp, çocukların sosyal yaşamına uyum sağlamak ve onların dünyasına doğrudan giriş yapmak.

Kampanyanın amacı: Max’ın sağlıklı büyüyen bir marka olmasını sağlamak adına, hedef kitle için en önemli ve en hızlı büyüyen mecra olan mobil mecrada, interaktif bir uygulama ile marka deneyimini yaşatmak ve marka algısını “eğlenceli ve maceracı” olarak pekiştirmek.

Hedef kitle: 8 – 12 yaş arası çocuklar

Yaratıcı strateji: Strateji, hedef kitle için önemli ve hızlı büyüyen bir mecra olan mobil mecrada; interaktif bir oyun ile marka deneyimini çocukların unutulmaz anıları arasına sokmak ve marka algısını “eğlenceli ve maceracı” olarak pekiştirmek üzerine oluşturuldu.

Uygulama: Mobil oyunun geliştirilme evresinde çocukların en çok oynadığı ve sevdiği Temple Run, Jetpack Joyride, Angry Birds gibi oyunlar incelendi. Aslan Max’ın süper kahramana dönüşüm yolculuğu mobil mecraya taşındı ve “Max Atlantos: Büyük Takip” mobil oyununu geliştirildi. Çocukların istek ve yorumları aslanmax.com üzerinden oyunun geliştirilme sürecine entegre edildi.

Sonuç: “Max Atlantos: Büyük Takip” mobil oyununu, geliştirilen mobil uygulama ile iPad, iPhone, Android cihazlarin tümünde ve www.aslanmax.com’da oynandı. Mobil oyun, hem içeriği hem de oyun mekanikleri ve teknik kalitesi ile iOS App Store’da 3 hafta boyunca tüm kategoriler arasında 1 numara oldu. Bunun yanında, Apple editörleri tarafından “feature” edilerek, Türkiye iOS App Store’unda en iyi uygulamalar arasında gösterildi. Max Atlantos Büyük Takip oyunu;

  • 750 bin kullanıcı tarafından indirildi.
  • 7 milyon kez oynandı. Ortalama oyun süresi 8 dakika ve tekrar oynanma oranı %70 oldu.
  • Apple Store’da tüm uygulamalar arasında 1 numara oldu ve 4 hafta boyunca 1 numara olarak kaldı.
  • Google Play Store’da tüm oyunlar arasında 1 numara oldu.
  • Mobil platformlarda yayınlanan uygulama Aslan Max websitesi trafiğini 170% arttırdı ve sitenin toplam üye sayısı 1.5 milyon’a ulaştı.
  • Max en çok tanınan çizgi film karakterleri arasına girerek en sevilen marka karakteri oldu. (TNS Omnibus)
  • Max, çocuklar tarafından daha maceracı ve eğlenceli bulundu (Millward Brown Tracking).
  • Max Pazar payı değerde 3.4% artışla en yüksek seviyesine ulaştı. (AC Nielsen - Scantrack)
  • Max satışları değerde 14% arttı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: http://test.projecalide.com/maxunilevervideo