MENÜ

Algida’yla Tatlıya Bağla

Kategori : Kampanya Etkililiği
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Algida Ajans(lar) : Mindshare Standby Creative Group

Pazarlama hedefi : Algida’yı yemekten sonra en çok istenen tatlı konumuna getirmek. Yemek siparişi denince akla ilk gelen tatlı olmak.

Reklamın hedefleri : Reklam kampanyasıyla birlikte impression, reach ve tıklanma oranlarında bir önceki kampanya dönemine göre %50 artış hedeflendi ve Yemeksepeti'ndeki Algida'lı menü satışlarını artırmak amaçlandı.

Hedef kitle: 16-45 yaş aralığı, öğrenci, beyaz yaka.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Araştırmalar sonucunda yemek sonrası tatlı tüketiminin segmentlere göre farklılıklar gösterdiği verisine ulaşıldı. Yapılan segmentasyonla birlikte en çok sipariş edilen 4 ana kategori, tatlı, yemek ve okazyon alışkanlıkları değişkenleriyle 32 alt segmente ayrıştırıldı. Algida'nın yemek sonrasında akla ilk gelen tatlı olmasını sağlamak için markanın gücünü tatlı ifadesiyle birleştirerek Algida ile Tatlıya Bağla sloganını oluşturuldu. Belirlenen 4 ana segmenti içeren reklam filmi tasarlandı. Filme en çok sipariş verilen yemeklere uygun şekilde yazılan  Jingle entegre edildi.

İnteraktif Taktikleri: Google’ın özel içerik üreten yapay zeka uygulaması Director Mix ile reklam filmi birleştirilerek 32 segmentin her birine farklı kreatif üretildi ve her segmentin farklı okazyonu tatlıya bağlanarak karşılarına çıktığında kitle YemekSepeti’ne yönlendirildi.

Link: 
https://www.youtube.com/watch?v=1fEIB3ru8XY