MENÜ

Aranmayan Babalar

Kategori : Online Reklam Filmleri ve Viral
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Vestel Ajans(lar) : BLAB

Pazarlama hedefi: Babalar Günü’ne özel olarak, Vestel Venüs telefon kampanyası yapmak.

Kampanyanın amacı: Babalar Günü'nü hem olumlu konuşulma oranını arttıracak hem de Vestel Venus'u tüketiciye hatırlatacak şekilde kutlamak

Hedef kitle: Babalar ve çocukları

Yaratıcı strateji: Genellikle sadece annelerin aranması ve bu durumdan babaların muzdarip olması iç görüsünden hareket edildi.

Uygulama: Filmin viral etkisini artırmak için, akrabalık düzeyleri tespit edildi ve Facebook’ta, baba-oğul, baba-kız hedeflemeleri yapıldı. Planlamanın ilk adımında çocuklarıyla farklı şehirde yaşayan baba ve çocuklar hedeflendi. İkinci adımda yaş kırılımına gidildi ve 18 yaşından büyük çocuklara sahip babalara ve çocuklarına ulaşıldı.

Sonuç: Film sadece 7 günde 6 milyondan fazla izlendi. Facebook’ta görenlerin %50’sinden fazlası filmi izledi. Film, sosyal medyada toplam 110.000 feedback aldı. Bunların %56,9’u pozitif feedback’ler olurken sadece %0,1’i negatifti. Marketing Türkiye, Mediacat, Digitalage, Bigumigu gibi sektör bloglarına haber olan kampanya, liste sitelerinden biri olan Listelist’te “Markalardan Babalar Günü’ne Özel Duygulandırırken Gülümseten 11 Reklam Çalışması” listesinde yer aldı. Ayrıca, Onedio’da haber olarak yayınlandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=mq_kowZKfLw