MENÜ

Arçelik-Gurme Şef

Kategori : Video Reklamlar
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Arçelik Ajans(lar) : BLAB Ingage Media

Pazarlama hedefi:...

Reklamın Hedefleri: Çok amaçlı pişirme fonksiyonuna sahip “Yeni Nesil Düdüklü Tencere” ile Küçük Ev Aletleri - Pişirici kategorisinde yeni ürünün bilinirliğini sağlayarak yepyeni bir pazar yaratmak ve bu kategorideki marka imajını güçlendirmek hedeflendi. Dijital iletişimlerde de; ana KPI olarak tanımlanan bilinirlik, satış & maksimum erişim hedeflerine ulaşmak amaçlandı. Genel dijital iletişim & strateji kapsamında kullanılan ve ana mecra olan Youtube ile destek mecraları birleştirilerek tüketicinin aklında ve zihninde birçok yemeği Arçelik Gurme Şef ile rahatlıkla yapabilecekleri algısı sağlanmaya çalışıldı.

Hedef Kitle: Yenilikçi ve güvence arayan modern klasikler, 18-45, ABC1 gelirli, aile merkezli, her şeyin en iyisinden ve yenisinden geri kalamayan kişiler. Ürün tercihlerinde yeniliklere ve çok amaçlı kullanıma önem verenler.

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Farklı hedef kitlelere hitap eden ve hepsinin hayatını da aynı ölçüde kolaylaştırdığından bahseden reklam filmi ile; ana reklam platformu olan YouTube’da, izlenme & erişim metriklerini maksimize edebilecek Instream reklam modeline ek olarak; görünürlüğü en yüksek reklam alanlarından biri olan Masthead alanı ile desteklenen iletişimde; tüketicilere; ürün ile evlerinde rahatlıkla hazırlayabilecekleri farklı tarif içerikleri sunarak, hem ürün bilinirliğini pekiştirmeye hem de tüketicileri ürünü satın alarak deneyime yönlendirmeye çalışıldı.

Uygulama: Reklam filminde; ilgi çekici olması adına interaktif bir yol izlendi, dış sesin filmdeki oyuncular ile konuştuğu dinamik bir dünya yaratıldı. Filmdeki oyunculara ‘bugün ne yemek yapacaksınız?’ sorusu yöneltilerek, bunun üzerinden gelen cevaplar doğrultusunda; değişik yaş grupları ve kategoriden insanların hayat tarzları, çalışma durumları göz önüne alınarak, bu lezzetli yemekleri herkesin Arçelik Gurme Şef ile kolayca yapabileceği fikri tüketicilere yansıtıldı. Çeşitli günlerde Gurme şef ile yapılan Lezzetli tarifler adı altında yemek tarifleri içerikleri üretilerek; filmin hitap ettiği her hedef kitleyi kapsayacak hedeflemeler ile ürüne en uygun olan erişim kitlesi seçildi ve içerikler buna göre dijital mecralardan yayınlandı.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=3mkc5PetPss