MENÜ

Axe #Kırdıysaközürdileriz Çukur Entegrasyon

Kategori : Online-Offline Entegrasyonu
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Manajans/JWT Mindshare

Pazarlama Hedefi: Axe kullanmaktan vazgeçen tüketicilere tekrardan ulaşmak ve marka değeri skorlarını artırmak.

Kampanyanın Amacı: Axe hedef kitlesine ulaşarak kullanıcıların pozitif bir marka algısı geliştirmelerini sağlamak.

Hedef Kitle: 18-35 yaş erkekler.

Yaratıcı Strateji: Mesajı yaymak için Çukur dizisi seçildi. Yapılan işbirliğiyle yeni bölümün senaryosu Axe’ın kampanya mesajına uygun olarak yazıldı.

Uygulama: Son yıllarda toplumdaki tabuları yıkmak üzere kampanyalar yapan Axe bu yıl marka iletişimini farklı bir tabu üzerinden kurguladı ve kırık kapak sorununu adresleyen “Kırdıysak özür dileriz” mesajı ile ilk adımı attı. Kampanyanın devamında ise “Erkekler özür dilemez” tabusuna yoğunlaştı ve “Erkekler de özür diler” dedi.

Yapılan işbirliğiyle yeni bölümün senaryosu Axe’ın kampanya mesajına uygun olarak yazıldı. Kurgu dizideki 4 erkek karakterle, 4 farklı kalp kırma sahnesi yaratıp kimin özür dilemesi gerektiğini izleyicilere sormaktı. Bölümden 2 gün önce 4 erkek karakterin tartışma sahnelerinin yer aldığı fragmanı ve “Sence kim özür dilemeli” Axe spotları yayınlandı.

Sonuç: Dizi 18.000.000 kişi tarafından izlendi. TV Adbox ile Smarttv’lerde bantları 64.158 cihaz gördü ve 1582 cihazdan oy kullanıldı. Twitter’da Axe ve Çukur hesaplarıyla 1.850.110 impressiona ulaşırken, tüm tweetlerle 151.357 engagement elde edildi. #Kırdıysaközürdileriz ile 3568 tweet paylaşıldı. Çukur instagram hesabındaki Axe videosu 376.661 izlenme ve 3915 yorum aldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://youtu.be/mcmlYyriW98