MENÜ

Bahane Bulucu

Kategori : Mobil Marka Destinasyon Siteleri ve Aplikasyonlar
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Turkcell Ajans(lar) : Rabarba

Pazarlama hedefi: Turkcelll Profesyoneller Kulübüyle genç profesyonellere ulaşabilmek için profesyonellerin girdiği varsayılan sitelere banner yapmak yerine onlara ceplerindeki akıllı telefonları kullanarak ulaşabilecek bir aplikasyon yapmaya karar verildi.

Kampanyanın amacı: Turkcell, GNCTRKCLL ile sahip olduğu kullanıcı sayısını milyonlara çıkarmıştı. Ancak, kulüp üyeliği 25 yaşına kadar geçerliydi. 25 yaşından sonra onları yalnız bırakmamak adına beyaz yakalı çalışanları hedefleyen Profesyoneller Kulübü kuruldu.   Bu uygulama ile beyaz yakalılara hitap etmek amaçlandı.

Hedef kitle: 25 yaş üzeri profesyonel hayata adım atmış gençler.

Yaratıcı strateji:  Genç profesyonellerin iş hayatındaki en büyük eksiği olan; işte karşılaştıkları durumlar karşısında farklı bahaneler üretememeleri sorunu ele alındı. Hem iOS hem de Android'te çalışabilen eğlenceli bir akıllı telefon uygulaması geliştirildi.

Uygulama: Bahane Bulucu uygulamasını telefonlarına indiren kullanıcılar uygulamayı açtıklarında iş hayatında karşılaşabilecekleri durumlara karşı sunabilecekleri yüzlerce bahaneyle karşılaştılar. Kullanıcılar yeni bir bahaneye ihtiyaç duyduklarında cep telefonlarından uygulamayı açıp telefonu sallamaları yeterli oldu. Hareket sensörü teknolojisi sayesinde telefonu her salladıklarında yeni ve komik bir bahane ekrana geldi. Aynı zamanda uygulamada "sen de yaz" seçeneği sayesinde kendi bahanelerini de yazarak uygulamayı indiren diğer kullanıcılarla da paylaşabildiler.

Sonuç: Yayınlandığı hafta Türkiye'nin en çok indirilen ilk 3 uygulamasından biri oldu. Yayındaki ilk ayında 50.000 kere indirildi. Aplikasyonu kullananlar "sen de yaz" seçeneğiyle 3.000'den fazla bahane yazıp gönderdi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=uenP3C8evks