MENÜ

Becel Keyif Mutfağı

Kategori : Marka Destinasyon Siteleri ve Mikrositeler
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Ogilvy & Mather

Pazarlama hedefi:  Hedef kitle üzerinde marka bilinirliği yaratmak, ürünün faydalarını ve farklı kullanım alanlarının anlatıldığı eğlenceli bir ortam yaratılarak tüketicilerin marka ile daha fazla etkileşime girmesini sağlamak.

Kampanyanın amacı:  Becel’in sağlıklı ve lezzetli bir ürün olduğu algısını yaratmak ve pekiştirmek.

Hedef kitle:  Kampanyanın hedef kitlesi 20-44 AB C1 C2 evin alışverişinden sorumlu kadınlar

Yaratıcı strateji: Tüm dünyada sağlıklı yaşam tredinin yükselişe geçmesiyle beraber sağlıklı margarinlerin pazarda yer edinmesi sonucunda tereyağı aromalı yeni ürünün lansman kampanyası ''lezzet'' ve ''keyif'' kavramlarını sahiplendi. İletişim ürünün her gün her yemekte kullanılabilir olması mesajı ile desteklendi. Arda Türkmen ile yapılan işbirliği sonucunda 3 fazlı bir dijital kampanya oluşturuldu. Kampanya dijital, TV ve basılı mecralarda desteklendi.

Uygulama:  

3 Fazlı dijital iletişim kampanyasında,

1.FAZ DUYURU

Hazırlanan interaktif video ile kullanıcılara erişerek ''keyfi arttır'' butonuna tıklamasını isteyerek karşılarına sürprizler çıkarıldı.

2. FAZ ETKİLEŞİM

Kişiselleştirilebilen Facebook ile entegre çalışan uygulama üzerinden Arda  Türkmen kullanıcıların Facebook hesaplarını tarayarak kişiye özel yemekler pişirdi. Aynı zamanda da indirim kuponları kazandı.

3. FAZ HAREKETE GEÇİRME

Sürpriz bir son için canlı yayında pişirilen yemekleri ''#gelkeyfimgel'' hastagi ile doğru tahmin edelerin adreslerine sıcak sıcak gönderildi.

Sonuç:

- Margarin payı pazar kategorisinde hedeflene %3 iken %4.4 pazar payı kazanıldı.

- Tadı güzel olarak nitelendireceğim markalardır imaj ifadesinde;

  Hedef 3 puan artışken 13 puan gerçekleşti

- Yemeklerinize lezzet katan markalardır imaj ifadesinde;

  Hedef 31 puan artışken gerçekleşen 39 puan oldu.

- Tereyağına benzer tatları olan markalardır imaj ifadesinde;

Hedef 26 puan artışken gerçekleşen 31 puan oldu.

Becelkeyifmutfagi.com mikro sitesi ile 6 haftada 490 bin toplam ziyaret rakamına ulaşıldı.  Türkiye’de ilk defa online bir mutfak üzerinde canlı yayında yemek pişirilen program 142 bin kişi tarafından izlendi.  Canlı yayın günü promote trend olan #gelkeyfimgel hashtag’iyle 38 bin tweet atılırken, kampanya sonunda 29 milyon impression elde edildi.

.Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

www.youtube.com/watch?v=yxhz8VhzSyg&feature=youtu.be