MENÜ

Bi Stadyum Konseri

Kategori : Sosyal Medya
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : VMLY&R Istanbul

Pazarlama hedefi: Müziği sahiplenme adına büyük bir adım atmak, gençlerle interaksiyona geçmek ve onlara tekil bir içerik sunabilecek kurgular gerçekleştirmek.

Reklamın hedefleri: Edis ile her ne kadar pandemi döneminde de olunsa çok özlenen stadyum konserleri havasının tekrar yaşanacağını duyurmak, konsere izleyici çekmek.

Hedef kitle: 13-25 yaş arası dijital kanallardan müzik dinleyen, video izleyen gençler.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Etkinlik öncesinde; hedef kitlede farkındalık oluşturabilmek için 10 gün önceden yaklaşan konserin yer ve zamanı belirtilerek konserin duyurusu yapıldı. Basın bülteni ve organik post paylaşımlarının yanı sıra; Facebook/Instagram’da hem Edis’in hem de kendi sayfalarından çıktıkları postlarla erişimi ve etkileşimi arttırmayı hedeflerken Youtube’da yayınlanan videolar ile konserin gerçekleşeceği Youtube kanallarında trafik sağlandı. Etkinlik günü; maksimum erişim için “Youtube Livestream Masthead” ile bir gün boyunca YouTube ana sayfasında %100 reklam görünme oranına sahip olmak hedeflendi. Konser saatine kadar etkinlik öncesindeki video yayınlanmaya devam etti. Konser saatinde Youtube ana sayfasında konser canlı yayınlandı. Masthead kullanımı aynı zamada hedef kitleyle gerçek zamanlı olarak sohbet gerçekleştirmek ve kanalı büyütmek için de bir fırsat oldu. Etkinlik sonrasında; konseri kaçıran kullanıcıların daha sonra izleyebilmesi ve oluşan hype ile beraber artan konuşmaları devam ettirmek amacıyla etkinlik sonrası videolar Youtube ve sosyal medyada yayınlandı.

Uygulama: Konseri duyurmak için hazırlanan duyuru videolarının yanında, konser öncesinde takipçilerden istek şarkı toplandı. Aynı zamanda sosyal medya kurgularıyla hazırlanan evde konser kitleri dağıtıldı. Konser sırasında ise Youtube Chat üzerinden alkış emojisi toplayarak gerçek alkış sesi oluşturuldu. İzleyicilerin şarkıları sevdiklerine armağan edebilecekleri, yine alkış emojisi göndererek Edis’i tekrar sahneye çıkarabilecekleri ve Zoom’dan bağlanıp Edis’le yüz yüze sohbet edebilecekleri interaktif kurgular gerçekleştirildi.

Link:https://youtu.be/mxxUiqlvAgs