MENÜ

#bicesaret

Kategori : Harekete Geçirme / Topluluk Oluşturma Kampanyaları
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Kampanya Etkililiği
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Sosyal Medya
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : PepsiCo Ajans(lar) : Pure New Media OMD Pep. Creative Studio powered by Oliver

Pazarlama Hedefi: Doritos ile global olarak sahiplendiği “bold” ilişkisini güçlendirmek. Cesaret kavramını ön plana çıkarmak ve Doritos = cesaret mesajını başta gençler olmak üzere tüm hedef kitleye vermek.

Reklamın hedefleri: Markanın birincil hedef kitlesi olan gençlerle, günlük hayatlarının neredeyse tamamını geçirdikleri mecralarda onları en efektif şekilde yakalayarak marka bağını güçlendirmek ve gençleri hayallerini gerçekleştirmeleri için gereken cesareti Doritos sayesinde vermek.

Hedef kitle: Hayallerini gerçekleştirmek için özellikle maddi olmak üzere gerekli imkanlara sahip olmayan gençler.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Doritos ile, yıllardır sahiplendiği “bold” kavramının altını çizerek, yaşadığı maddi kaygılardan ötürü kendisini dünyanın en fazla stres altında hisseden genç kitlesi (IYF, Youth Wellbeing Index 2017) olan Türk gençliğine cesur davranması için ilham vermek hedeflendi. Gençlerin kullanım alışkanlıklarından esinlenerek dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilen bir kampanya ile Türkiye’de ilk defa kitlesel fonlama projesi ile gençlere hayallerini gerçeğe dönüştürebilecekleri gösterildi.

Uygulama: Bir Facebook Spotlight projesi olarak kabul gören kampanyada Instagram ve Facebook’un IGTV, anket, interaktif story, sticker ve GIF gibi tüm özelliklerini 27 milyon kişilik genç bir hedef kitle hedeflenerek kullanıldı.

Link: https://youtu.be/9XUMljvmYu8