MENÜ

Bir Gülüşün 70

Kategori : Kar Amacı Gütmeyen / Kamu Hizmetleri
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Akbank Ajans(lar) : TBWA\Istanbul

Pazarlama Hedefi: Akbank’ın 70. yılı iletişimi çerçevesinde hazırladığı sosyal sorumluluk projesini insanları da bir parçası haline getirerek 70. yılı kampanyasının ve sosyal sorumluluk projesinin bilinirliğini artırmak. Bu bilinirliğin artması ile birlikte sosyal sorumluluk projesinin kapsamını genişletmek.

Kampanyanın Amacı:

• Projeyi duyurmak

• İnsanların katılımını sağlamak

• 30 Ocak 2018 tarihinde İhtiyaç Haritası Platformunda bulunan ihtiyaçların karşılanması

Hedef Kitle: Türkiye geneli

Yaratıcı Strateji: Mart ayı ve 23 Nisan Çocuk Bayramı olmak üzere iki dönemi kapsayıp yıl boyunca devam edecek “Bir Gülüşün Yetmiş” projesi kurgulandı.

Uygulama: Mart ayı ve 23 Nisan Çocuk Bayramı olmak üzere iki dönemi kapsayıp yıl boyunca devam edecek “Bir Gülüşün Yetmiş” projesi kurgulandı. Proje web sitesi  446.000 kez ziyaret edildi. Türkiye çapında öğretmenlerin İhtiyaç Haritası Platformu’na girdiği kitap ve kırtasiye talepleri, okulların açılması ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Çoğunluğunu köy okullarının oluşturduğu 50 ilden 141 okuldaki 50 bin öğrencinin kitap ve kırtasiye ihtiyaçları karşılandı.

Sonuç: Adana’dan Adıyaman’a, Erzurum’dan Şanlıurfa’ya, Şırnak’tan Van’a kadar 50 ildeki okullara ihtiyaçlar ulaştı. Kargo şirketinin ulaşım ağında olmayan lokasyonların ihtiyaçları, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yer alan Akbank şubelerinde görev alan Akbanklılar tarafından okullar ziyaret edilerek, doğrudan teslim edildi. Bir Gülüşün Yetmiş kampanyası sonrasında “Sosyal sorumluluk sahibi” marka imajı +7 puan arttı (Ipsos Ad Tracking, Q1 2018)

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://vimeo.com/313827011/cd7d703079

https://www.instagram.com/p/Br-K2zBlM7X/

https://www.instagram.com/p/BhzoTjLhWmX/