MENÜ

Bridgestone Studio

Kategori : Dijital Ses Reklamcılığı
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Bridgestone Türkiye Ajans(lar) : Mediacom Tick Tock Boom

Pazarlama hedefi : Pandemi sebebiyle sekteye uğrayan müzik ve eğlence sektörüne destek sağlamak. Hedef kitleyi, farklı motivasyonlara sahip kullanıcılarla çeşitlendirmek ve zihinlere Bridgestone markasını yerleştirmek

Reklamın hedefleri :Unutulmaz 7 Sezen Aksu şarkısını 7 farklı müzik türünde 7 değerli sanatçıyla yeniden yorumlayarak kullanıcılara Bridgestone Türkiye ile yepyeni bir deneyim sunmak. Yalnızca branding ile yer alarak izleyicilerde reklam algısı oluşmasını engellemek ve keyifle tüketilebilir markalı içerik serileri sunabilmek.

Hedef kitle: Başta Sezen Aksu hayranları olmak üzere, tüm müzik severler.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Pandemi döneminde çok sert kısıtlamalara maruz kalarak ve durma noktasına gelen müzik sektöründe hareketlilik yaratmak amacıyla yola çıkılan Bridgestone Studio’nun ikinci sezonunda, müzik piyasasına destek artırılarak sürdürülrken, izleyicilere de farklı deneyimler sunmayı hedeflendi. 7 efsane Sezen Aksu şarkısı, ekipleriyle birlikte sayısı 41’e ulaşan 7 sanatçı, 7 farklı müzik türünde neredeyse yarım günde yeniden yorumladı ve her şarkı özelinde klipler çekildi. Minimal branding uygulamalarıyla görünür olunduk ve bu sayede yaratılan hikayenin marka hanemize yazılmasını sağlandı. Müzik sektörünün yaşadığı sıkıntılara karşı uzun soluklu bir destek hareketi yaratmayı sağlayan bu projeyle, rakiplerin dokunmadığı farklı kitlelere de dokunma başarıldı.

 

İnteraktif Taktikler: Yeniden yorumlanan tüm şarkılar radyolarda çalarken sanatçıların YouTube ve Spotify hesaplarında da paylaşıldı ve bu iki mecrada da 6 milyondan fazla kişiye şarkılar dinletildi. Markalı içerik projesi Google tarafından marka öğelerini en iyi şekilde kullanan projelere örnek gösterildi. Hem marka hesabından hem de proje kapsamında yer alan sanatçıların sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla markanın Bridgestone Studio adı altında müziği sahiplenme konusunda bilinirlik yaratıldı. Yine kullanıcıların ve influencer marketing uygulamalarının yer aldığı stratejiyle  müzikseverlerin karşısına çıkıldı.


Link: http://youtu.be/ukJSl6trYm8