MENÜ

Citroen C3 - Fizy ile Yüz Tanıma

Kategori : Deneysel ve Yenilikçi
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Citroen Ajans(lar) : Mediacom Goodroll

Pazarlama hedefi: Yeni C3’ü imaj odaklı milleniallara tanıtmak ve onlarla etkileşime geçmek

Reklamın hedefleri: 97 farklı kombinasyonla tüketicilere derin bir kişiselleştirme olanağı tanıyan yeni C3’ün bu önemli ayrışma noktasını vurgulamak için, uygun bir platform ve inovatif bir deneyim bulunması gerekiyordu.

Hedef kitle: Stil ve imaj odaklı Y Kuşağı (Millenials)

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Bu kitlenin yaşam biçimi ve online alışkanlıkları incelendiğinde müziğin ve özellikle online platformlardan müzik dinlemenin öne çıktığı görüldü. Fizy ile birlikte medyada bir ilki gerçekleştirilerek, Fizy platformunun içerisinde çalışan bir yüz tanıma sistemi tasarlandı. Önce dinleyiciler Fizy platformuna girdiklerinde bannerla karşılaştılar. Bu banner üzerinden yüz tanıma sistemine yönlendirildiler ve yapay zekanın tespit ettiği modlarını gördüler. Yapay zeka bu duygu durumlarına uygun olarak, kişiye özel playlistler önerdi. Önerilen her playlist ile birlikte, duygu durumuna karşılık gelen farklı renkte bir Citroen C3 de tüketicilere gösterildi. Bu sayede dinleyicilere favori müzik platformlarında kişiselleştirilmiş bir deneyim sunulurken yeni C3’ün renkli dünyası ve kapsamlı kişiselleştirme özelliği de aktarılmış oldu. Yüz tanıma teknolojisi bir dijital müzik platformunda ilk defa kullanıldı.

Uygulama: Push notification kullanımlarıyla Fizy uygulaması yüklü olan dinleyicilere mesaj iletilerek platforma çekildi ve yapay zeka destekli yüz tanıma teknolojisi kullanmaları sağlandı.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=ZskloG4lSNY