MENÜ

Çocuklar Hayata Çıksın

Kategori : Doğrudan Pazarlama
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : 4129Grey

Pazarlama hedefi: Deterjan marketinin lideri OMO, dijital mecranın da öncü markası olmalıydı.

Kampanyanın amacı: OMO’nun çocuk gelişimini kapsayan iletişimi, dijital bir sosyal sorumluluk projesi için doğal zemin hazırlıyordu.

Hedef kitle: Anneler ve çocukları

Yaratıcı strateji: Kampanyanın güvenilir ve lider bir ünlü simaya ihtiyacı vardı: Gülben Ergen. Türkiye’nin en geniş hayran kitlesine sahip ünlüsü Gülben, aynı zamanda 3 çocuk sahibi. Bu özellikleri onu dijital medya kullanımı için en doğru ünlü isim yapıyor.

Uygulama: Kampanya için yapılan uygulamada OMO fanları, çocuklarının özgürce oyun oynadıkları, aynı zamanda kirlenmekten korkmadıklarını gösteren fotoğraflarını OMO Facebook sayfasına ekledi. Eklenen her fotoğraf için, anaokulu yapımında kullanılmak üzere, OMO tarafından 1 TL bağış yapıldı. Yaptığımız uygulama sayesinde OMO fan sayısı 200.000’e ulaştığında, tüm fanlara teşekkür mahiyetinde, Gülben Ergen’le canlı bir Facebook konseri düzenlendi. Kullanıcılar konseri Facebook’tan takip etti. Şarkı isteklerini ve dijital alkışlarını Gülben’e iletti.

Sonuç: Sonuç olarak kampanya boyunca 5000 fotoğraf yüklendi ve konser 300.000 kişi tarafından 10 farklı ülkede izlendi. 15.000’den fazla yorum yapıldı. Gülben Ergen 800.000’den fazla dijital alkış aldı. Konser sırasında OMO fan sayfasına dakikada 120 yeni fan geldi. Toplam izleyici 21.476 olarak ölçüldü. Tekil izleyici sayısı 10.769. Uygulamada geçirilen ortalama süre ise 24 dakika. Bu süre Türkiye ortalamasının oldukça üzerindeydi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://sub.41-29.com/tr/omo/kirlenmekguzeldir