MENÜ

Connect’li Banner

Kategori : Display(Görüntülü) Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Fiat Ajans(lar) : Concept

Pazarlama hedefi : Fiat Yol Arkadaşım Connect uygulamasını hedef kitlenin deneyimlemesini, uygulama hakkında bilgilenmesini sağlamak.
Reklamın hedefleri : Web sitesi trafiğini, etkileşim oranlarını artırmak ve Connect’li bannerlar yoluyla hedef kitle ile doğrudan etkileşime girmek.
Hedef kitle: Henüz Fiat Yol Arkadaşım Connect’i deneyimlememiş olan hali hazırda Fiat sahipleri ve “Fiat ve teknoloji” kavramını yan yana düşünemeyen, kafasında oturtamayan herkes.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: FYA Connect’in Türkiye’de ilk ve tek olması rekabet açısından çok büyük bir ayrışma noktasıydı ancak bu ayrışma noktasının pazarda gerçek bir avantaja dönebilmesinin yolu, tüketici faydasının iletişime güçlü bir şekilde taşınmasından geçiyordu. İzleyiciler FYA Connect’i duyunca kafaları karışmamalı, pazarda bir ilk olan bu teknolojiden yabancılaşmamalı, tam tersi onu özümsemeli ve hayatlarına katmaya değer bulmalıydılar. Ürünün altını çizmek için bannerlar oluşturuldu.. Bilgisayarlarında Connect’li bannerları gören kullanıcılar telefonlarından okuttukları QR kod aracılığıyla bannerlara bağlandılar. Connect’li Fiat kullanıcılarının deneyimine benzer bir şekilde bannerdaki aracı kontrol ettiler.
İnteraktif Taktikler: Connect’li bannerlar doğrudan hedef kitleyi işin içerisine katıyor ve onların kendi kendilerine “Fiat Yol Arkadaşım Connect” uygulamasını deneyimlemesine olanak sağlıyordu. Bilgisayarlarında Connect’li bannerları gören kullanıcılar hazırlanan QR kod’u okutarak bannerlara sorunsuz bağlandılar. Tıpkı gerçek bir Fiat Yol Arkadaşım Connect kullanıcısı gibi bannerda hazırlanan aracı kontrol ettiler. Bu sayede onlara bir simülasyon yaratıldı ve uygulamayı doğrudan kendilerinin deneyimlemesini sağlandı.


Link: https://vimeo.com/652846320/6bb2f8b2de