MENÜ

Cornetto Aşkın Mobil Hali

Kategori : Mobil Kampanyalar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Mindshare Bond Digital

Pazarlama Hedefi: Hedef kitlenin yoğun olarak tükettiği 4N1K üzerinden yıllardır sahiplenilen ilk aşk/adım hikayelerine naturel şekilde entegre olup engagement/yeni ürün entegrasyonunu da uygun içerikte gerçekleştirmek. 

Kampanyanın Amacı: Hedef kitlenin yoğun olarak tükettiği 4N1K üzerinden yıllardır sahiplenilen ilk aşk/adım hikayelerine naturel şekilde entegre olup engagement/yeni ürün entegrasyonunu da uygun içerikte gerçekleştirmek. Tüketicilere sıkı bağlar kurmak.

Hedef Kitle: 15-34 yaş aralığındaki hedef kitle; Watpad’den türeyen milleniallerin yoğun olarak tükettiği micro segment olarak 2018 özelinde belirlenen popüler içerik olan 4N1K fankuşları/potansiyel fankuşlar olarak detaylandırıldı.

Yaratıcı Strateji: Hedef kitle gençlerin yoğun takip ettiği 4N1K’daki baş karakterlerin ilişkilerindeki ilk adımı atma hikayeleri Cornetto olarak önden duyuruldu (ilk-ikinci film arasında hedef kitleyi bulundukları YouTube'a özel üretilen webisodelarda). Bu kitlenin ikinci ekran kullanım oranlarını da kullanarak etkileşim yükseltildi ve marka bağı yaratılan ekstra içeriklere sürprizler eklenerek artırıldı.

Uygulama: Halihazırda filmler - karakterler arasındaki boşlukları Cornetto olarak ilk aşk/adım konsepti özelinde hazırlanan extra webisodelara sürprizler eklendi. Baş karakter Ali’nin telefonu modellenerek mesaj, fotoğraf, kişi listesi, hatta Cornetto şarkısının olduğu playlist ulaşılabilir kılındı. Webisode’dan yönlendirilen ikinci ekranda aşkın mobil haline ulaşan kullanıcılar 4N1K ile ilgili ekstra  içerik bulup projeyi içselleştirdi.

Sonuç: İlk adımları gizlice atılan Ali-Yaprak’ın aşkını 2. filmden hemen önce izleyiciye duyurarak etkileşim maksimize edildi. Webisode’dan info card’a 181.000 tıklama geldi ve ikinci ekran olan Ali’nin telefonunda 8.8 dakika süre harcanarak kullanımın gücü ortaya kondu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:  https://youtu.be/8_wAgAnF27I