MENÜ

CRM Entegrasyonlu Kredi Kartı Kampanyası

Kategori : Arama Motoru
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : - Ajans(lar) : Hype

Pazarlama hedefi: Kredi kartı satışlarını artırmak

Kampanyanın amacı: Özelleştirilmiş hedef kitleye, doğru yerde, doğru mesajla ulaşmak. Kredi kartı aramaları yapan kullanıcıların başka hangi aramalar yaptıklarını tespit ederek ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik mesajlar verildi.

Hedef kitle: Kredi kartı olmayan ev hanımları, öğrenciler ve borcu olan kitle.

Yaratıcı strateji: - Custom Affinity hedeflemesi ile borcu olan kullanıcıları girdikleri sitelerden tespit ederek, kredi kartları borçlarını erteleyebilecekleri kampanya mesajını verdi. 

- Bununla beraber dinamik olarak oluşturduğumuz (başvuru yapanlar) kitle sayesinde kredi kartı başvurusu yapmış kişilere reklamları göstermedi. 

- CRM Data Entegrasyonu ile Akbank kredi kartı sahibi olan kitleye de reklam gösterimi yapmayarak maliyet avantajı sağladı. 

- Başka banka kredi kartı olup axess kredi kartı olmayan kitleyi Custom Affinity hedefleme seçeneğiyle tespit ederek, axess kartın avantajları gösterildi ve axess'li olmalarını sağladı.

Uygulama: Kredi kartı aramaları yapan kullanıcıların, yaptığı daha spesifik aramalar tespit edilerek, bu aramalara özel reklam mesajları verildi. Örnek olarak, "Ev Hanımlarına Kredi Kartı", "Öğrencilere Kredi Kartı", "Gençlere Kredi Kartı" vb. kelimelere reklam verildi.

Erişilecek kitleyi daha fazla genişletmek için search hedeflemesine ek olarak, demografik hedeflemeden de yararlanıp, kadınların yoğunlukla girdiği siteleri tespit edildi. Bu sitelerde, "Ev Hanımlarına Kredi Kartı" içerikli mesajlar vererek kitlenin dikkatini çekti ve kredi kartı başvurusu yapmaları sağlandı.

Sonuç: Başvuru başına maliyeti %35 düşürüp, bütçeyi yalnızca %24 arttırarak, %103 daha fazla kredi kartı başvurusu alındı. 

Ayrıca aylık ortalama kredi kartı satış adedini tam 2.5 katına çıkarıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

 http://mixx.video/17/akbank/tr/