MENÜ

Dedim Olabilir

Kategori : Yılın En İyisi
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Sosyal Medya
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Medina Turgul Ddb

Pazarlama hedefi : Kampanya sonucunda geçen senenin aynı dönemine göre Brand Power metriklerinde anlamlı bir artış elde etmek.

Reklamın hedefleri : Ana hedef konuşulurluk yaratmak ve anlamlı bir medya değeri elde etmek.

Hedef kitle: Elidor’un ana kitlesini oluşturan 15-24 yaş grubu genç kızların yanında, LGBT konusunda bir görünürlük ve farkındalık yaratma amacıyla hareket edildiği  için tüm Türkiye’yi de kapsıyordu.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonası’ndaki başarısı, pembe saçlarıyla tüm dünyanın odağı haline gelen ve genç kızlara ilham olan Ebrar Karakurt, hem imajı hem de cinsel yönelimi sebebiyle ülkesinde eleştirilere maruz kaldı. Hayallerine giden yolda genç kadınlara destek olan ve cinsiyet eşitliğini savunan Elidor olarak bu konuda toplumda farkındalık yaratmak istendi. Bu sebeple Ebrar Karakurt ile iletişim ortaklığına başlandı. Amaç, şampuan iletişimlerinde alışa gelmedik olan kısa saçlı bir rol model ile çalışılarak konuya dikkat çekmekti.

İnteraktif Taktikler: Şampiyona süresince Ebrar Karakurt’a destek olmak adına Instagram postları paylaşıldı. Ebrar Karakurt ile sosyal medyada özdeşleşmiş olan “Dedim Olabilir” söylemi ile iş birliğini duyuran teaser videoları yayınlandı. Yine bu söylem üzerinden kurgulanan kampanya filmi TV, dijital ve SM platformlarında yayınlandı. Kampanyanın devamı olan Outdoor çalışmaları ülkenin birçok şehrinde Ebrar Karakurt’un mesajını taşıdı ve genç kadınlara ilham oldu.

vimeo.com/640856325