MENÜ

Deneysel Bankacılık

Kategori : Viral
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Markalı İçerik
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Garanti Bankası Ajans(lar) : Kompüter

Pazarlama Hedefi:  Kampanya kapsamında hazırlanan filmlerin izlenmesi ve sosyal medyada pozitif diyalog yaratmak.

 

Kampanyanın Amacı: Garanti Bankası'nın bankacılık ürünlerini internet kullanıcılarını sıkmadan anlatacak filmler yapmak.

 

Hedef Kitle: Hedef kitle bankacılık ürünleri kullanan ya da kullanmaya aday her yaş ve sosyo-ekonomik gruba ait internet kullanıcılarıydı.

 

Yaratıcı Strateji:  Kardeşi Garanti'de işe girdiği için hırslanan bir adamın başlattığı deneysel bankacılık hikayesi kurgulandı. Ve deneysel bankacılık ürünlerini anlatırken aslında Garanti anlatıldı.

 

Uygulama:  Deneysel Bankacılık kendi sosyal medya kanalları üzerinden iletişim yaptı, dolayısıyla Garanti Bankası'na rakip olarak konumlandı. Kendi Facebook sayfası, Twitter hesabı, video kanalları (YouTube, Dailymotion, İzlesene) üzerinden insanlarla etkileşime geçti. 

 

Sonuç:  Filmler onbinlerce kez paylaşıldı, 8 milyondan fazla kez izlendi. Deneysel Bankacılık  Facebook sayfasını 26 binden fazla kullanıcı beğendi. Üstelik hiç “like” reklamı görmeden, gerçekten istedikleri için…

 

Kampanya,  pozitif yorum üretmenin çok zor olduğu bankacılık sektöründe Garanti Bankası’nın bugüne kadar en çok pozitif yorum alan kampanyası oldu.

 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

deneyselbankacilik.com/casestudy/