MENÜ

Dijital Hikayaler

Kategori : Native Advertising
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Turkuvaz Ajans(lar) : Mccann İstanbul

Pazarlama hedefi: Çok hızlı değişen dijital dünyada, idefix markasının bu yeni dünyaya ayak uyduran yenilikçi bir marka olduğunu tüketiciye anlatmak. Takipçilerine hiç karşılaşmadıkları dijital bir deneyim yaşatmak.

Kampanyanın Amacı: Instagram’ın story özelliği ile okuma tutkusunu bir araya getirerek, takipçilerimize ilk kez storyden keyifli dijital hikaye okuma deneyimi yaşatmak.

Hedef Kitle: Kitap okumayı seven, bulduğu her fırsatta okuyan ama hayatın yoğunluğu içinde kendine okuma fırsatları yaratmakta zorlanan 18-55 yaşları arasındaki okuma – yazma bilen herkes.

Yaratıcı Strateji: Okumaya fırsat bulamayan takipçilerin, oldukları zaman ve yerde hızlıca tüketebilecekleri, aynı zamanda okumaktan keyif alacakları kısa dijital hikayeler hazırlandı.

Uygulama: Okumaya fırsat bulamayan takipçilerin, oldukları zaman ve yerde hızlıca tüketebilecekleri, aynı zamanda okumaktan keyif alacakları kısa dijital hikayeler hazırlandı. Proje için önde gelen yazarlardan dördü, ilk kez ve sadece İdefix için hikaye yazarken, Reşad Ekrem Koçu’nun yıllar önce yayımlanmış bir tefrikası da uzun aradan sonra gün yüzüne çıkarak Instagram Story’den yayınlandı.  

Sonuç:  Proje sonunda 37.997 kişi dijital hikaye deneyimini yaşarken, Story’den paylaşılan öyküler toplam 42.311 kez görüntülenme elde etti. 5 dijital hikayenin tamamının okunma oranı ortalama %65 iken, en başarılı 3 dijital hikayenin hepsinin okunma oranı %70 ve üzerinde oldu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/313789012/2cf26d223d