MENÜ

Doritos Mix

Kategori : Mobil Kampanyalar
Ödül : Altın MIXX
Kategori : İnteraktif Reklam Filmleri
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Frito Lay Ajans(lar) : OMD AdColony Turkey

Pazarlama hedefi: Farklı lezzetlerin ve şekillerin bir araya gelmesi ile oluşan “Mix” konseptinin ürün & marka mesajı ile birlikte, hedef kitleye ulaştırılması ve ürün farkındalığını “Bold” bir bakış açısıyla yaratmak.

Kampanyanın amacı: Hedef kitlesindeki kullanıcılara kampanya mesajını iletmek, interaktif mobil reklamla hedef kitlenin videoyla etkileşime girmesini sağlamak ve müzik keyiflerini ödüllendirecek hediyeler vermek.

Hedef kitle: 15-34 yaş aralığındaki kullanıcılar

Yaratıcı strateji: “Mix” denince hedef kitlesinin de aklına gelen ilk konsept müzikti.
Mix ve müzik birleşiminden yola çıkarak hazırlanan video klip projesi hayata geçirildi.
3 farklı cipsin Doritos Mix paketinde buluşması kadar iddialı, 3 sürpriz şarkıcının yan yana geldiği ve müziği #dibinekadarmix‘lediği proje Kasım ayında yayına girdi. Rock, pop ve rap müzik denince akla gelen isimleri, Yasemin Mori, Edis ve Tankurt Manas klip için bir aradaydı.
Kampanyanın medya stratejisinde, hazırlanılan mobile mix projesi ile birlikte, hedef kitlesinde maximum reach'e ulaşmayı hedeflerken, interaktif mobil video reklamı ile birlikte kullanıcıların klip ile etkileşime geçmesi planlandı.

Uygulama: Telefonlarını, izledikleri klipte #dibinekadarmix ‘i duyduklarında sallayan kullanıcıların telefonlarını kaç kere salladıklarını sayarak, yarışmaya katılma hakkı verildi. Telefonlarını sallayan kullanıcılar tek bir form sayfası ile 6 aylık Spotify premium üyeliği kazanmak için, çekilişe katılmaları sağlandı.

Sonuç: “Mobile Mix” projesi 946.000 defa izlenirken, kullanıcılar 700.000 kez telefonlarını sallayarak etkileşime geçti.
Süresi 146 saniye olan müzik klibi, normalin 2,5 katı izlenme oranı yakaladı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: http://www.omddigital-tr.net/preview/omd_mixx_2017/Doritos_Mix_0317.zip