MENÜ
08.02.2021

DPİP'in Kuruluşu WFA Tarafından Duyuruldu.

Dijital Pazarlama İletişimi Platformu (DPIP), World Federation of Advertisers (WFA) tarafından aşağıdaki bülten ile duyuruldu. 

Dijital Pazarlama İletişimi Platformu (DPIP), Türkiye'de daha güvenli, daha sürdürülebilir bir dijital medya ortamı oluşturmaya yardımcı olmayı hedefliyor.

Dijital Pazarlama İletişimi Platformu (DPİP) 2021 yılında, Reklamverenler Derneği (RVD), İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB), Reklamcılar Derneği (RD), Mobil Mecralar Araştırma, Pazarlama ve Reklamcılık Derneği (MMA)'in güçlerini birleştirmesiyle kuruldu. DPİP Türkiye'de daha güvenli, daha sürdürülebilir bir dijital medya ortamının oluşturulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

DPIP’nin öncelikleri arasında marka güvenliği konusunda yeni çözümler üretmek, daha şeffaf bir dijital ekosistem oluşturmak, politika yapıcılarla iletişim kurmak ve diğer ülkelerdeki gelişmeleri takip etmek yer alıyor.

RVD Başkanı Ahmet Pura, DPIP'nin Başkanlığına seçildi ve lansman sırasında, WFA liderliğindeki Global Alliance for Responsible Media (GARM)’nın çalışma ilkelerinin platformun çalışmalarına entegre edileceğini belirtti.

WFA’nın haberine buradan ulaşabilirsiniz.