MENÜ

Egea Cross'a Geri Sayım

Kategori : Display(Görüntülü) Reklamlar
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Fiat Ajans(lar) : Concept

Pazarlama hedefi :Satışa sunulan 100 aracın tamamını satmak
Reklamın hedefleri : Web sitesi trafiğini artırmak, etkileşim oranlarını artırmak, Egea Cross'a dair konuşmaları ve Google arama sayısını artırmak
Hedef kitle: SUV sahibi olmak isteyen tüketiciler.
Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Fiat çok yeni ama bir omodelle tüketici karşısına çıkıyordu: Egea Cross. Model lansman hazırlığındaydı, ama bir yandan da rekabetin en çekişmeli olduğu segmente giriliyordu. SUV segmentine yapılan iletişim yatırımları son bir yıl içinde %388 artış göstermişti ve pazarda gerçekten çok güçlü oyuncular vardı. Buna karşılık Fiat ve SUV tüketici zihninde henüz yan yana gelmemişti. SUV segmentinden beklenen prestij ve teknoloji ihtiyacını Fiat markasının karşılayabileceğine dair tüketicide herhangi bir algı oluşmamıştı. Elbette bu algının oluşması için aracın konuşulması, gelişinin heyecanla beklenmesi gerekiyordu. Bu heyecanı alevlendirmek için geri sayım projesi yapıldı. Bu Geri Sayım projesinde hem stok odaklı kampanyada satışa sunulan 100 aracın satışları sayıldı, hem de Egea Cross’un yaklaşmakta olan lansmanına geri sayıldı. İlk 100 Egea Cross, FIAT Online'da satışa sunuldu. Tüm mecralardaki iletişimlerde, anlık stok bilgisi, programatik teknolojisiyle gösterildi ve 7 gün içinde tamamı satıldı. Yaratıcı outdoor kullanımlarıyla desteklendi.
İnteraktif Taktikler: Entegre kampanyanın odağında satışa sunulan ilk 100 Egea Cross vardı, yani stoklara odaklanan bir kampanya kurgulanmıştı. Anlık stok bilgisini sadece web sitesinde canlı yayınlamak yerine programatik teknolojisi ile Fiat Online'daki anlık stok bilgisini gerçek zamanlı olarak tüm mecralara taşındı. Dijital outdoor mecralarında, bannerlarda, sosyal medyada anlık Fiat Online'da kaç tane Egea Cross olduğunu gösterdik.


Link: https://vimeo.com/652846320/6bb2f8b2de