MENÜ

El Yazısından Analiz

Kategori : Mobil Rich Media Display Reklamları
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Samsung Türkiye Ajans(lar) : Starcom Mobilike

Pazarlama hedefi: Günlük hayatta kolaylık sağlayan özellikleri ile diğer akıllı telefonlardan ayrışan Galaxy Note 4 için farkındalık yaratmak ve bu kategorideki pazarı genişletmek, Samsung markasını akıllı telefon pazarında ilk tercih edilen ve en çok itibar edilen marka haline getirmek.

Kampanyanın amacı: Mobil platformada dijital harflerin dışına çıkamayan kullanıcılara kendi el yazılarıyla not alma deneyimini yaşatmak

Yaratıcı strateji: Bugün insanlar gerçek kalem gibi hissettiren gelişmiş S Pen ile dijital el yazısı deneyimini Samsung Note 4 ile yaşıyor. Bu gerçeklerden yola çıkarak kullanıcılara kendi el yazılarıyla not alma deneyimini yaşatmak için iPhone tarafından sahiplerini hedefleyen mobil bir kurgu geliştirildi.

Önceden belirlenen siteleri ziyaret eden mobil kullanıcılar pop-up rich media uygulamasıyla karşılaştılar. Geliştirilen yazı tanıma teknolojisiyle kişinin yazı karakteri tanımlanarak en benzer yazı formatında sayfadaki tüm metin değiştirildi. Note 4 sahiplerine bu deneyimi istedikleri zaman yaşayabilecekleri mesajı verildi. Böylece elde edilen içgörü kullanıcılara entegre bir çalışmayla kişiselleştirilerek özel bir kurgu gerçekleştirildi.

Uygulama: Mobil cihazlarda kişiye ait el yazısını tanıma üzerine özel bir yazılım geliştirilerek kullanıcılara bir ilk yaşatıldı. Toplam dijital bütçenin sadece % 3'ü bu proje için ayrıldı.

Sonuç:  59.697 kişi el yazısı uygulamasını deneyimledi. 101.315 kişiyle etkileşim gerçekleşti. Ürünün web sayfasına yönlendirerek %3.91 CTR elde edildi. Mobil cihazlarda kişiye ait el yazısını tanıma üzerine özel bir yazılım kullanılarak kullanıcılara bir ilk yaşatıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: ad.mobilike.com/landingpage/samsung_font/;

www.dropbox.com/s/9y4fispkq6sgv5f/SMG_Samsung_Galaxy%20Note%204_Mobilike_video.mp4?dl=0