MENÜ

enuzuuungece.com

Kategori : Web Siteleri
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Eczacıbaşı Ajans(lar) : C-Section Plasenta

Pazarlama hedefi: 21 Aralık 2018’de tüm dünyada En Uzun Gece olarak kabul edilen günde ayrışan bir kampanya yapmak ve ürünlerini o geceye özel sıra dışı bir şekilde tanıtmak.

Kampanyanın Amacı: Okey Çifte Haz, Okey Sıcak Temas, Okey Karma Paket, Okey Klasik ve Okey Nirvana prezervatiflerini 21 Aralık En Uzun Gece’de hedef kitleye tanıtmak.

Hedef Kitle: 18-45 yaş arasındaki çiftler.

Yaratıcı Strateji:  13 dakikada bir telefon ekranına bakıldığı içgörüsünden hareketle hem bu soruna dikkat çekmek hem de 21 Aralık En Uzun Gece’de bir geceliğine de olsa bu durumu değiştirmek için, giriş yapıldığında offline olunmasını söyleyen EnUzuuunGece.com sitesi oluşturuldu.

Uygulama: Kullanıcılar telefonlarından uçuş modlarına alarak, bilgisayarlardan da internet bağlantısını keserek siteye giriş yapabiliyordu. Offline olunduğunda ise 10 soruluk eğlenceli bir anketle karşılaşıyor ve sonunda geceyi nasıl geçirmesi gerektiğini öğreniyordu. Anketin sonunda kimisinin bu en uzuuun gecesi vahşi, kimisinin deneysel, kimisinin romantik, kimisinin hınzır, kimisininki ise standarttı. Onlara bu en uzun gecelerini daha da uzatmaları için tavsiyeler verildi. Ve bu tavsiyelerin arasında gecenin türüne en çok uyan OK prezervatiflerini önerildi.

Sonuç: Proje ile site 175.000 kez ziyaret edildi. İnternetle bağlarını kopardıkları için CTR vb. verileri alınamadı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.enuzuuungece.com/