MENÜ

Eti Puf Müzik Akademisi

Kategori : Deneysel ve Yenilikçi
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Eti Ajans(lar) : Milklab

Pazarlama hedefi: Ambalajdan başlayan bir deneyimiyle tüketicilerin marka ile duygusal etkileşime girmelerini sağlamak, marka bağlılığını artırmak ve Eti Puf’un deneyim odaklı modern marka algısını güçlendirmek.

Kampanyanın amacı: Tüketicilere marka ile yeni bir etkileşim yolu sunarak, markayla bağlarını güçlendirmek ve günlük hayatlarında yeni bir deneyim ile var olmak.

Hedef kitle: Mobil uygulama ve oyunlara ilgi duyan, müziği seven, teknolojiyle ilgili kadın ve erkekler.

Yaratıcı strateji: Paketten başlayan dijital bir deneyim için AR teknolojisini kullanarak, kullanıcılara inovatif bir müzik çalma deneyimi sunuldu. Paketten çıkan notaları bir yüzeye yapıştırıp, AR destekli uygulama kamerası ile dilediği yeri müzik aletine çevirebilen kullanıcılar, aynı zamanda kendi kartondan el yapımı müzik aletlerini yapmaya teşvik edildi. Youtube ve Instagram'da yayınlanan sponsorlu içeriklerle, influencerların Kendin Yap enstrüman tasarımları ve bu enstrümanlarla gerçekleştirdikleri performansları izleyen kullanıcılar, kendi tasarımlarını yapmak için harekete geçti ve sosyal medyada çok sayıda organik performans ve enstrüman tasarım videosu paylaşıldı.

Uygulama: Paketlerden çıkan 8 notayı eş zamanlı olarak tanıyan AR destekli uygulama kamerası ile kullanıcılara fiziksel nota kağıtlarını dijital ortamda çalarak, popüler ve klasik şarkıları çalma, kaydetme ve paylaşma olanağı sağlandı. Online mecralarda ağırlıklı olarak Instagram ve Youtube kullanarak, kartondan Kendin Yap müzik aletleri içerikleri ile uygulama iletişimini desteklendi ve uygulama içerisine yerleştirdiğimiz rozetler ve puan tablosu ile kullanıcılara eğlenceli bir yarışma deneyimi sunuldu.

Sonuç: Uygulama, mağazalara çıktığı ilk hafta hem App Store hem de Google Play'de trending listelerine girdi. 6 ay içerisinde 490.000 indirilmeye ulaştı. Uygulamanın 6. ayında, günlük aktif kullanıcı sayısı 7.000-10.000 arasında. Influencerlarla birlikte yapılan çalışmalar, 1.000.000 üzerinde izlenmeye ulaştı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://youtu.be/A5HRvg4EQcE